SON DAKİKA!

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU HES İÇİN KAÇ AĞAÇ KESİLDİĞİNİ SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu HES inşaatları ile Giresun’da doğaya ve çevreye zarar verdiği için kaç enerji şirketine hangi yaptırımlar uygulandığını sordu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na bu sebeple Giresun’da kaç inşaat durduruldu, bunlar neden oldukları zararı giderdiler mi? diye sordu.

HES projesinde gerekli önlemleri almadığı ve doğayı tahrip ettiği, çevreye zarar verdiği gerekçesiyle Giresun ilinde bu güne kadar kaç enerji şirketine hangi yaptırımlar uygulanmıştır? Bu şirketlerin hangilerine kaç Türk Lirası ceza uygulanmış bu sebeple kaç HES projesi inşaatı durdurulmuştur? Bu firmalar neden oldukları zararları gidermek üzere hangi çalışmaları yürütmüştür?

HES’LER İÇİN GİRESUN’DA NE KADAR AĞAÇ KESİLDİ?

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu diğer soru önergesinde de Giresun’da yürütülen HES projelerinde enerji taşımak için kesilen ağaç sayısını ve karşılığında enerji şirketlerinin DSİ’ye ne kadar para yatırdığını sordu.

1. Giresun İlinde, yürütülen HES projelerinden enerji taşımak üzere bu güne kadar ne kadar alandan ne kadar ağaç kesilmiştir?

2. Bu ağaçlara karşılık enerji şirketleri DSİ’ye ne kadar para yatırılmıştır? Kesilen ağaçlara karşılık Giresun ilinde hangi bölgelerde ne kadar alan ağaçlandırılmıştır?​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.