SON DAKİKA!
chpgiresunmilletvekiliselahattinkaraahmetoglu

SELAHATTİN KARAAHMETOĞLU KREDİLERİ SORDU

Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan’ın sözlü olarak cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

chpgiresunmilletvekili

Aşağıdaki sorularımın Anayasa ve Meclis İç Tüzüğü gereğince Ekonomi Bakanı Zafer ÇAĞLAYAN tarafından sözlü olarak yanıtlanmasını saygılarımla arz ederim.

Selahattin KARAAHMETOĞLU
Giresun Milletvekili

1.Halk Bankası tarafından Esnaf Sanatkar Kredi Kooperatifleri aracılığı ile kullandırılan kredilerin Bakanlar Kurulu kararının resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile artırılan faiz oranlarının ardından 22.02.2012 tarihinde Halk Bankası tarafından bu kredilerin kullandırılmasında ayrıca komisyon alınmaya başlanmasının esnafımıza bir haksızlık olduğunu düşünüyor musunuz? Halk Bankasının zaten artırılmış olan faiz oranlarına ilave olarak komisyon alması zaten zor durumdaki esnafımıza ayrıca bir faiz yükü olarak yansımaktadır. Bu haksızlığın giderilmesi hususunda bir girişiminiz olacak mıdır?

2.Daha önceleri iki kefalet ile kullandırılan aynı ölçekli düşük krediler için artık ek teminat ve ipotek istenilmektedir. Esnafımızın kredi kullanabilmek için ayrıca bu zorluklu da karşılaşması sizce haksızlık değil midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.