SON DAKİKA!

SELAMİ REİS ADINA YAKIŞIR ŞEKİLDE UĞURLANDI

Türkmenlere destek vermek için gittiği Suriye’de vurularak yaşamını yitiren Ülkü Ocakları Giresun il eski başkanı Şehit Selami Aynur’un cenazesi adına yakışır bir törenle ebediyete uğurlandı.

İç savaşın yaşandığı Suriye’de, zor durumda bulunan soydaşlarımızın kurduğu Türkmen birliklerine katılarak girdiği çatışmada hayatını kaybeden şehidimiz Selami Aynur, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazı sonrası toprağa verildi.

Cenazesi geçtiğimiz gece memleketi Giresun’a getirilen Selami Aynur için dün önce Atatürk Meydanı’nda bir tören düzenlendi. Selami Aynur’un babası Mustafa Aynur ve kardeşleri, yakınları, sevenleri ve ülkücüler törende gözyaşı döktüler.

Törende kısa bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi İsmail Bozalioğlu, “Ülkü Ocakları eski il başkanı Selami Aynur, Türkmen kardeşlerimize destek olmak için gittiği Suriye’de şehit olmuştur. Tüm ülküdaşlarımın, yüce Türk milletinin ve ailesinin başı sağ olsun” dedi.

Konuşmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ile Selami Aynur’un Türk bayrağına sarılı naaşı omuzlara alınarak tekbir sesleri eşliğinde cenaze namazının kılınacağı Hacı Miktat Camisi’ne getirildi. Yoğun katılımın olduğu cenaze namazını Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral kıldırdı. Kılınan cenaze namazının ardından Selami Aynur’un cenazesi defnedilmek üzere Keşap ilçesi Gönüllü köyüne götürülerek buradaki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.