Uncategorized

Senel Kaçmaz; Kimseye Kirgin Degilim


 

Gazetemiz Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar Almanya seyahatinin devam ettigi süre içinde Almanya’da yasayan Tempo Televizyonu ortagi hemserimiz Isadami Senel Kaçmaz ile görüstü.

Görüsme sirasinda önemli açiklamalarda bulunan Senel Kaçmaz ile Ethem Bakar’in röportaji:

E.B. : Senel bey öncelikle Televizyon ortakligi nerden akliniza geldi?


S.K. : Televizyon fikrini kafama ismini açiklamayayim bir sanatçi arkadasim soktu, arkasindan Tempo Televizyonu sahibi Hakan Karaahmet ile tanistik, sonrasini sizde biliyorsunuz belli bir oranda hisse alarak dogdugum sehrin bir kurumu olan Tempo Televizyonuna ortak oldum.


E.B. : Bu ortaklik bildigim kadari ile halen devam ediyor, peki sizin ortakliginiz devam ederken Tempo Televizyonu el degistirdi, siz bundan nasil etkilendiniz?


S.K. : Evet o hadise ister istemez beni etkiledi, benim haberim olmadan bu islem gerçeklesmisti, ben olayin sonuna yetistim. Halen devam eden itilaflar var ancak su kesin ben Tempo Televizyonu resmi ortagiyim bunun aksini kimse söyleyemiyor. Sadece satilma islemi degil eski idare seklide Televizyona büyük zarar verdi, bu islerin böylesine içinden çikilmaz hale gelmesinde eski yönetim kurulu baskani Hakan Karaahmet’in büyük kusurlari var, ancak onu söyleyebilirim. 

E.B. : Siz suanda Televizyondan bir gelir elde ediyor musunuz? Suan ki rakamlarla ne kadar paraniz Tempo Televizyonun da bagli duruyor?

S.K. : Ne kadar para bagli oldugu konusunda bir cevap vermeyecegim ama bana söylenen bir tarih var yilbasinda gelecegim gerekirse oradaki hisselerimi devredecegim, ama ne yazik ki suanda bir gelir elde etmiyorum.


E.B. : Peki Televizyon isine devam etmeyi düsünüyor musunuz? Yoksa bu bana yetti mi diyorsunuz?


S.K. : Asla öyle bir fikre kapilmadim ben bu ise girerken hesap, kitap yaparak girdim herkes her yaptigi isten kar edecek diye bir sey yok, zarar ile kar birbirinin kardesidir, benim felsefem bu. Tabi ki bir seyler yapacagim ama bu kez daha profesyonel bir çalisma metodu düsünüyorum. Ilerleyen günlerde Senel Kaçmaz’dan herkes bir seyler beklesin.


E.B. : Yasadiginiz bu olumsuzluklar nedeni ile kirgin oldugunuz birileri var mi? Yoksa olur böyle vakalar mi diyorsunuz?


S. K. : Tabi ufak tefek kirginliklar olmadi degil ancak sunu söyleyeyim kimseye artik kirgin falan degilim hayir ve ser Allah’tan gelir ben buna inaniyorum. Ama Senel Kaçmaz daha ölmedi bunun da bilinmesi lazim.


E.B. : Giresunspor’da önemli bir görev bekliyordunuz ancak sizi temsilci yaptilar, siz kendi isteginizle ondanda istifa ettiniz, bu istifanin bir perde arkasi var mi?


S.K. : Ethem bey kongre sürecini biliyorsunuz Giresun’da yer yerinden oynadi. Osman Çirak her seye ragmen seçimleri kazandi, benide sanirim yönetim kurulu karari ile Almanya temsilcisi yapmislardi, bende bu temsilcilik lafta kalmasin diye kongre sonrasi birkaç futbolcuyu buradan denemek maksatli götürdüm ancak isimsiz ve genç olduklari için yönetim bu ise sicak bakmadi.
Bu bence büyük hataydi, benim getirdigim çocuk suanda Almanya ikinci ligi takimlarinda futbol oynuyor ve oynadigi takim süper lige en büyük aday, bu sene en çok üzüldügüm olaylardan biri buydu.
Giresunspor baskani art niyetli degil ancak böyle idare olmaz, Giresunspor’da hem yönetimde hem de takimda hamal yok herkes patron bende bunu görüp istifa etmek istedim.


E.B.  : Senel bey siz suanda Almanya’da yasiyorsunuz hem Giresunspor hem de Tempo Televizyonu ve bunun gibi konularda uzaktan idare zor olmuyor mu? Istanbul ya da Giresun’u düsünüyor musunuz?  Is ya da idareci olarak?


S.K. : Artik mesafeler çok önemli degil, Almanya olmus, Istanbul ya da Giresun olmus fark etmiyor, dijital ortam her seyi hallediyor, Internet’te cabasi tabi.


E.B. : Senel bey Gurbetçi Giresun Gazetesi olarak bize vakit ayirdiginiz için tesekkür ederiz.


S.K. : Bende size çok tesekkür ediyorum, son olarak bir müddet önce bu Senel Kaçmaz kimdir? diye soran bazi gazeteci oldugunu sanan kisilere de sütunlariniz sanirim yeterli olacaktir. Diyorum.


Bonn- 29 Ekim 2010/Almanya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.