Uncategorized

Sicaklik Düsüyor, Yagis Geliyor

Yagislarin Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmasi beklendiginden olusabilecek olumsuz sartlara karsi(Sel, su baskini, heyelan, yagis aninda kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaslarin dikkatli ve tedbirli olmalarini istendi.

Devlet Meteoroloji Isleri Genel Müdürlügü nden elde edilen bilgilere göre; Türkiye nin kuzeydogu kesimlerinde saganak ve gökgürültülü saganak seklinde görülecek yagislarin; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmasi bekleniyor.

Hava sicakligi, iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diger yerlerde önemli bir degisiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydogu, güneydogu kesimler ile zamanla Akdeniz kiyi kesiminde güney ve bati yönlerden hafif arasira orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kiyilari ile yagis alan yerlerde yagis aninda kuvvetli olarak esecek.

Öte yandan Meteoroloji yagislarin; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmasi beklendiginden olusabilecek olumsuz sartlara karsi ( Sel, su baskini, heyelan, yagis aninda kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaslarin dikkatli ve tedbirli olmalarini istedi.

-BÖLGELERDE HAVA-

Marmara: Az bulutlu, zamanla kuzey ve dogusu parçali çok bulutlu geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzeydogu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Ege: Az bulutlu ve açik, zamanla iç kesimleri parçali bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kiyilarinda kuzeydogu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Akdeniz: Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçali ve çok bulutlu.

Iç Anadolu: Parçali bulutlu.

Bati Karadeniz: Parçali ve çok bulutlu.

Orta ve Dogu Karadeniz: Parçali ve çok bulutlu, Dogu Karadeniz, Orta Karadeniz kiyilari ile Tokat çevreleri aralikli saganak ve gökgürültülü saganak yagisli geçecek. Yagislarin; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olmasi bekleniyor.

Dogu Anadolu: Parçali bulutlu, Kars, Ardahan, Agri, Igdir ve Van çevreleri kisa süreli ve yerel olmak üzere saganak ve gökgürültülü saganak yagisli.

Güneydogu Anadolu: Az bulutlu ve açik, dogusu parçali bulutlu. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.