Uncategorized

Siire Hizmet Ödülü Erol Güngör e Gitti

Istanbul, Sisli, Mecidiyeköy deki Gaziantepliler Dernegi merkezinde 02 Nisan 2011 günü saat 15.00 de tertiplenen Törenle Gaziantepli Bestekar, Sair, Siir Programlari Sunucusu Erol GÜNGÖR e; 2010 Hikmet Okuyar Siire Üstün Hizmet Ödülü verildi. 

Türkiye genelinde gerçeklestirilen Hikmet Okuyar Tanitim Turizm Kültür Sanat Etkinlikleri kapsaminda tertiplenen Hikmet Okuyar Ödüllü Siir Yarismasi sonrasinda genel degerlendirme yaparken Siir dilnletileri ile siir müzik beste sarki türkü  yorum sohbetleri ile siir dostlarina öncülük eden isimleri de degerlendirdiklerini söyleyen ve Hikmet Okuyar Siire Üstün Hizmet Ödülü ile ödüllendiriyoruz. diyen Süsiyad Baskani Sair Yazar Gazeteci Hikmet Okuyar;
Gaziantepli Bestekar Sair Erol GÜNGÖR ün siir adina müzik beste saz ses thm tsm adina yaptigi gayretli çalismalari ödüllendirmek için hazirladigimiz seref levhasini; Türkiye Sevdasi, Sebingülü, Sebincevizli Dut Pestili armaganlarimizla birlikte Siirler sarkilar türküler arasinda; Saliha GÜLENLER, Yilmaz AYYILDIZ, Dilsade GÜNGÖR, Necmettin ÇANGA, Ismailoglu Mustafa YILMAZ, Ibrahim GÜLEÇ, Birsen DOKUZOGUZ, Latif MAHMAT, Nursen DELIKTAS, Gültekin KUTLUK, Süreyya GÜCÜKILIÇ, Ahmet TIGLI, Fikret KUSCUOGLU, Necla SARAÇOGLU, Merih Argis EMA, Hasret YOLDAS, Aslan SEYMEN, Yasemin MUTANOGLU, Beyhan BESTEPE, Vedat DEMIREL ile Gaziantepliler Dernegi yöneticileri ve üyelerinin hazir bulundugu kültür sanat ortaminin sicakliginda teslim etti.

Acil bir durum sebiyle 20010 Hikmet Okuyar Siire Üstün Hizmet Ödülü nü almak için 19 Mayis 2010 Terihinde Sebinkarhisar Kalesi ne gidemedigi için üzgün oldugunu yaptigi hizetler için de takdir edilmekten mutlu oldugunu bildiren Gaziantepli  Bestekar, Sair, Siir Programlari Yapimcisi ve Suncusu Erol GÜNGÖR; Sebinkarahisar ile Giresun ve ilçeleri ile yakindan ilgilendigini Giresun Konulu 7. Hikmet OkUYAR Ödüllü Siir Yarismasi sonunda Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü  kazanan Nevsehirli Sair Dr. Nedim UÇAR imzali GiRESUN da GÜNBATIMI isimli saheseri besteledigim için övünç duyuyorum dedi.
Armagan olarak aldigi Sebingülü ile Sebincevizli Dut Pesitilini törende hazir bulunan siir müzik sarki türkü dostlariyla paylasan Erol GÜNGÖR ile törenin anisina birkaç kare de hatira fotografi çektirdik. Fotograf çekimleri Saliha GÜLENLER ile Merih Argis EMA tarafindan yapildi.


Prorogramin, Gaziantepliler Dernegi görevlileri tarafindan ikram edilen çay servisi ile Erol GÜNGÖR tarafindan ikram edinen Gaziantep Baklavasi güzelliginde ve Mecidiyeköy Siir Sohbetleri sirasinda bazi  asik ozan sair siir yorumcusu saz ve ses sanatçisi dostlara Tanitim Turizm Kültür Sanat Eseri TÜRKIYE SEVDASI ile Armutlu Güzellemesi isimli siirini veren Süsiyad Baskani Hikmet Okuyar; siir ustalarina tek tek seslenerek Sebingülü için bir siir de sen yaz dedi.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.