SON DAKİKA!

Sila Bebek Babasiz Büyüyecek


 

Dün aksam üzeri Giresun a getirilen Akgün için bu sabah Giresun Valiligi bahçesinde bir tören düzenlendi. Törene, Giresun Valisi Dursun Ali Sahin, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Rize Valisi Seyfullah Hacimüftüoglu, AK Parti Giresun Milletvekili Mehmet Geldi, CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoglu, Giresun Jandarma Bölge Komutani Tuggeneral Haci Abdullah Dogan, Rize Garnizon Komutani Albay Turhan Talu, Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, SanliUrfa Bozova Belediye Baskani Hasan Arusoglu, kamu kurum ve kuruluslarinin yetkilileri, Kaymakam Akgün ün esi Tugba, 4 aylik kizi Sila, Akgün ün annesi Emekli Ögretmen Zehra ve babasi Kayadibi Ilkögretim Okulu Müdürü Mehmet Akgün, agabeyi Orman Mühendisi Alper Akgün, yakinlari ve vatandaslar katildi.

 


 


 

Törende Tugba Akgün, kizi Sila ya sarilarak, esinin resmine bakarak uzun süre gözyasi döktü. Tugba Akgün, esinin ardindan agitlar yakti.

 


 

Akgün ün annesi Zehra Akgün de, “Yavrum seni ugurlarken ardindan su dökerek yolcu ediyordum. Simdi seni nasil yolcu edeyim? Yavrum simdi geri dönüsü olmayan yere mi tayin oldun?” diye agit yakti.

 


 

Baba Giresun Merkez Kayadibi Ilkögretim Okulu Müdürü Mehmet Akgün taziyeleri kabul ederken ayakta duracak hali yoktu.

Törende konusan Giresun Valisi Dursun Ali Sahin, törene katilan herkesin Akgün ün sonsuzluga yürüyüsünde kendisine “Güle Güle” demek için toplandiklarini belirtti. “Caner i ugurluyoruz” diyen VAli Sahin, sözlerini söyle sürdürdü: “Bu bir veda toplantisi. Bu veda Hakkin rahmetine kavusma vedasidir. Bu vedada ne bir mendil, ne de bir kol salanir.”


SanliUrfa nin Bozova Ilçesi Belediye Baskani Arusoglu ise, yaptigi konusmada, Akgün ün kendisinden 12 Haziran Genel seçimleri için milletvekili adayi olmamasini istedigini söyledi. “Bizi birakma dedi. Çünkü bana lazimsin. Çok projelere imza attik, atacagiz demisti. Fakat kendisi bizi birakti. Huzurlarinizda soruyorum. Bu kadar gereklimiydi, buna degermiydi Caner?” dedi. 

Giresun Müftüsü Necati Akkus un yaptigi duanin ardindan Akgün ün tabutu cenaze aracina konuldu.

 


 

Akgün ün tabutunu Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu ve bir süre beraber görev yaptiklari Rize Valisi Seyfullah Hacimüftüoglu tasidi.  


 

Cenazede agabey Alper Akgün ve Yengeside perisan haldeydi.

 


 

Akgün, Haci Miktat Camii nde Cuma Namazi na müteakip kilinan cenaze namazi sonrasi Giresun Yeni Mezarlikta topraga verildi.

 

 

Bozova Kaymakami Akgün, evinde silahla vurulmus olarak ölü bulunmustu. Intihar ettigi sanilan Akgün ün ölümüyle ilgili sorusturma sürüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.