SON DAKİKA!

SİNAN KİTAPÇI AKP MESAJI İYİ OKUMALI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı, AKP’nin milletin mesajını çok iyi okuması gerektiğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Sinan Kitapçı, 7 Haziran genel seçimlerini değerlendirerek, “Bilindiği gibi geçen hafta ülkemizde genel seçimler yapıldı. Milletimiz, iktidar ve muhalefeti oyları ile değerlendirip, görev verdi. Öncelikle, demokrasi çerçevesinde sandık başına giden her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Kitapçı yaptığı yazılı açıklamada, AKP’nin milletin mesajını çok iyi okuması gerektiğini ifade ederek şunları belirtti; “Milletimiz 7 Haziran’da, hukukun çiğnenmesine, demokrasinin iktidar gücü olarak algılanmasına, devletin siyasal iktidarın güdümüne geçmesine, Milli Eğitim’in yazboz tahtasına dönmesine, tek adamlık sevdasına, barışın askıya alınmasına müsaade etmeyeceğini açık bir şekilde ortaya koymuştur. 13 yıl süreyle tek başına iktidar gücü alan AKP’nin, millet iradesini kötüye kullandığı 7 Haziran seçimlerinde tescillenmiştir. Milletin mesajını AKP çok iyi okumalıdır. Yolsuzluklar derhal hukuk önünde karşılığını bulmalıdır. Çünkü Türk Milleti 7 Haziran’da AKP’ye net bir şekilde bu mesajı vermiştir. Partimizin adaylarını ön seçimle belirlemesi, demokrasiye yeni bir açılım getirmiştir. CHP Milletvekilleri, Milletin temsilcileri olarak, Milletin menfaati için büyük bir sorumluluk üstlenmişlerdir. Millet idaresinin en büyük gücü olan Türkiye Büyük Millet Meclis’inde liderin çıkarları için değil
Milletin çıkarları için görev yapacak Milletvekilleri vardır. Milletten aldığı yetkiyi Millet için kullanacak Milletvekillerine, Milletin çıkarlarını her şeyin üstünde gören siyasi partilere yeni dönemde başarılar dilerim. Yaşasın Demokrasi, yaşasın Hukuk, yaşasın Cumhuriyet.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.