SON DAKİKA!

Soçi’den Giresun’a Sağlıkçılar İçin Yüzecekler

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Rusya-Türkiye Uluslararası Karadeniz 320 kilometre Açık Deniz Yüzme Maratonu’nda kulaçların sağlık çalışanları için atılacağını söyledi.

Kovid-19 salgınından hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, tedavi görenlere şifa dileyen Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu süreçte en büyük özveriyi, fedakarlığı sağlık çalışanlarının gösterdiğini vurguladığı açıklamasında şunlara değindi “Salgın boyunca elde etiğimiz başarıyı sağlık çalışanlarına minnet borçlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Onlar tüm insanlık için birer kahraman.” dedi.

Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu “Onlarla ilgili farkındalığı artırmak da açıkçası insanlık olarak bizlerin onurlu bir vazifesi. İşte bugün sağlık çalışanlarına olan minnetimizi, şükranlarımızı ifade etmek için büyük bir adım atıyoruz. Bu anlamda yüzücülerimizin Karadeniz’de Giresun-Soçi arasında atacağı kulaçlar, sağlık çalışanları için olacak. İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübünün düzenleyeceği, birlikte gerçekleştireceğimiz dünyanın en büyük açık deniz maratonunda kulaçlar sağlık çalışanlarımız için atılacak. 320 kilometrelik rekor bir mesafe yüzülecek, 100 ila 120 saat kesintisiz maraton olacak. İki ülkeden dünya şampiyonları, farklı meslek grupları katılacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.