SON DAKİKA!

ŞÖFÖRLER ODALARINDA OLAYSIZ SEÇİM YOK

Giresun’un Görele ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı seçiminden sonra yaşanan arbede kazanan ve kaybeden adayların sağduyu çağrısıyla büyümeden önlendi.

Giresun’un Görele ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Divan başkanlığına Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ali Kara seçildi. Kongrede mevcut Başkan Bilal Hayta ile Muzaffer Kefal aday oldu. Sandıklar açıldıktan sonra yapılan sayımda Görele Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’nı 197 oy alan Muzaffer Kefal kazanırken, Bilal Hayta 167 oy aldı, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Oy sayımları devam ederken olacakları sezinleyen GESOB Başkanı Ali Kara, taraflara sağduyu çağrısında bulunsa da demokratik bir ortamda yaşanan seçimlere gölge düşürecek arbede yaşanmasının önüne geçilemedi.

Oy sayımlarının tamamlanmasının ardından ise taraflar arasında sözlü münakaşa başladı. İki kişi arasındaki sözlü atışmanın sonucu salon bir anda karıştı.Bir süre devam eden arbedede yaralanan veya şikayetçi olmazken, divan başkanı polisin devreye girmesini istedi. Polisin müdahalesi devam ederken, Seçimi kaybeden Bilal Hayta ve kazanan Muzaffer Kefal taraflara sağduyu çağrısında bulunmasının ardından olaylar büyümeden önlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.