SON DAKİKA!

SP GİRESUN İL BAŞKANI BEKTAŞ; KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçime il teşkilatı olarak hazır olduklarını ve bu kararın kendileri için sürpriz olmadığını bildirdi.

24 Haziran’dan sonra Saadet Partisi iktidarı ile artık eski günlerin geride kalacağını belirten Abdulkadir Bektaş, “yeniden büyük Türkiye’yi ve inşallah sonrasında yeni bir dünya düzeni kuracağız” dedi.

SP Giresun İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, Cumhurbaşkanın açıklamış olduğu 24 Haziran erken (baskın) seçim açıklamasının bazı nedenleri olduğunu belirterek, “Öncelikle Saadet Partisinin yükselişinden olduğu çok aşikâr görünmektedir. Zaman geçtikçe MHP ile eriyen ittifakları zarar görmeye başladı ve halk nezdinde itibar kaybettiler. Daha 1 ay önceye kadar ‘afrin harekâtından çıkıldı, seçim gerekmiyor, piyasalar kötü, seçim zamanında yapılması gerekir, erken seçim vatana ihanet’ diyorlardı. Şimdi ise ‘3 Kasımı beklemek mümkün değildir’ diyerek erken (baskın) seçim kararı aldılar. Bu durum, 16 yıldır tek başına iktidar olan Ak Partinin; uyguladıkları ekonomik, sosyal ve siyasî projelerin iflas ettiğinin, çöktüğünün de açık bir itirafıdır! Böylece bir erken (baskın) seçimle kendilerini kurtarmanın peşine düştüler. Saadet Partisi olarak onlara şunu hatırlatıyoruz, ‘Korkunun ecele faydası yoktur” dedi.

16 yıldır iktidarda olan AKP hükümetinin halkımızın kendilerine vermiş olduğu krediyi fazlasıyla kullanarak tükettiğinin altını çizen Abdülkadir Bektaş şunları kaydetti; “her geçen gün oy kaybına uğrayan ittifakları başarılı olamayacaktır, halkımızın vermiş olduğu kredileri fazlasıyla kullanmışlardır. Bundan dolayı böyle bir erken seçim kararı bize göre isabetli olmuştur. Gerçekten de Türkiye’mizin bir çıkışa ve bir değişikliğe ihtiyacı vardır. Biz de bir an önce o değişikliğin olması için acele etmekte fayda olduğunu düşünüyoruz. Ve hangi tarihte olursa olsun; Saadet Partisi teşkilatları olarak seçimlere her daim hazırız.” dedi.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.