SON DAKİKA!

SUALTI HOKEYİ 23 YAŞ VE ALTI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SONA ERDİ

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) 2014 yılı planlı faaliyetlerinden olan Sualtı Hokeyi 23 yaş ve altı Kuluplerler arası Türkiye Şampiyonası Giresun’da sona erdi.

07 Şubat Cuma günü Giresun Gençlik ve Spor Hizmetleri Olimpik Yüzme Havuzu’nda başlayan 17 Erkek 6 Kız takımının İstanbul, Ankara, Sakarya, Kocaeli, Eskişehir gibi illerden gelerek 279 sporcu, 26 hakem, 39 yönetici ve teknik personelin katılımı ile başlayan Sualtı Hokeyi 23 yaş ve altı kulüpler arası Türkiye Şampiyonası yapılan final müsabakaları ve şampiyonların belirlenmesi ile sona erdi.

sualtihokeyigiresun

Açılış törenine Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Vekili Dr. Şahin Özen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Şube Müdürü Halil Demirel, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Giresun İl Temsilcisi ve Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’ın katıldı.

sualtihokeyisampiyonagiresun

3 gün süren müsabakaların ilk önemli karşılaşması olan B grubu maçı Eskişehir-Kocaeli maçı protokol tarafıdan ilgi ile izlendi.

haberresimsuali

Giresun Valisi Hasan Karahan ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya katılımlarından ve şehirde kendilerine verdikleri desteklerden dolayı birer teşekkür plaketi verildi.

3 gün boyunca oluşturulan fikstür ile kıyasıya bir mücadeleye giren takımlardan Erkeklerde Kocaeli Deniz Yıldızları, İzmit Sualtı Sporları, Başkent Susporları ilk üçü oluşturdu.
Kadınlarda ise İstanbul Bilimsel, Kocaeli Deniz Yıldızları, İstanbul Boğaziçi ilk üçü oluşturdu.

sualtihokeyi

Kapanış törenine Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu As Başkanı ve Başkan Vekili Dr. Şahin Özen, Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Heves Bozbağ, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Giresun İl Temsilcisi ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Sualtı Hokeyi Teknik Kurul Başkanı Celal Kavaz’ın katılımı ile sona erdi.

sualtihokeyigiresun20141

Şampiyon olan takımlara madalya ve kupaları Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Vekili Dr. Şahin Özen, Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Heves Bozbağ, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Giresun İl Temsilcisi ve Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar, Sualtı Hokeyi Teknik Kurul Başkanı Celal Kavaz tarafından takdim edildi.

sualtihokeyimadalyatoreni

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkan Vekili Dr. Şahin Özen tarafından Giresun Üniversitesi Rektörü Prf. Dr. Aygün Attar, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Atlı katılım ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.