SON DAKİKA!
giresunbelediyesi

SÜNNET ŞÖLENİ MUHTEŞEM GEÇTİ

Bu yıl 19.su düzenlenen Giresun Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni yoğun katılıma sahne oldu. 

GİRESUNbelediyesi

Atapark’ta gerçekleşen törene Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun yanı sıra Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy, sünnet olan çocuklar ve aileleri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Aksu, “Bugün 19.sunu düzenlediğimiz Giresun Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni’ne hepiniz hoş geldiniz. Bugün 75 çocuğumuzun sünnetini gerçekleştireceğiz.  Ben bize katkı veren ve törene katılan ailelerimize teşekkür ederim. desteği bize güç veriyor. Bu şöleni 19 yıl önce başlatan Belediye Başkanımıza da şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten Giresun adına güzel bir hizmet. Bu gün erkekliğe ilk adımı attılar daha sonra askerliklerini de yapacaklar. Ve daha sonra da Giresun’a ve ülkemize faydalı birer genç olacaklarını umut ediyorum. Ben geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” diye konuştu.

Aksu’dan sonra konuşan Vali yardımcısı Aksoy ise, “Böyle güzel bir etkinliğe katılmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Belediyenin bu sosyal hizmeti gerçekten çok güzel. Ben bugün erkekliğe ilk adımı atan çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından sünnet olan çocuklar için dualar edildi. Duadan sonra ise Atatürk anıtının önünde gerçekleşen fotoğraf çekiminin ardından tören son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.