SON DAKİKA!

TAKSİM YÜRYÜŞÜNE BİR KATKIDA ARNAVUTKÖY’DEN

Giresunluların en büyük organizasyonlarından biri olan ve geleneksel hale gelen 2. Taksim yürüyüşü 28 Nisan’da start alırken ilginç etkinliklerde ardı ardına geliyor. Arnavutköy Giresunlular Derneği etkinlikte Giresun Klasiği Pancar Çorbası dağıtıyor.

7. Giresun Günleri kapsamında gerçekleştirilecek olan Büyük Giresun Taksim yürüyüşünde il ve ilçe dernekleri, İstanbulluları kendi yörelerinden lezzetlerle buluşturuyor. Giresun’un yerel kültürünün ve tatlarının tanıtılması için düzenlenen Feshane Giresun Günleri’nden önce düzenlenen Taksim Yürüyüşü’nde de çeşitli Giresun dernekleri ikramlarıyla Giresunluların cömertliğini de ortaya koyacak.

Geçtiğimiz yıl yapılan Taksim Yürüyüşünde başlayan ikramlar bu yıl da devam edecek ve Arnavutköy Giresunlular Derneği 10 bin tas pancar çorbası dağıtacak.
Arnavutköy Giresunlular Derneği Başkanı Ahmet Kabasakal’ın verdiği bilgiye göre, çorbanın yanında dağıtılmak üzere Halk Ekmek’ten de 1000 adet ekmek satın alınarak çorbayla birlikte halkımıza ikram edilecek.

Giresun’un yerel lezzeti pancar çorbasının böyle bir etkinlikte İstanbulluların damak tadına sunulmasını önemli bulduğunu söyleyen Ahmet Kabasakal, “Yerel kültürümüzü ve mutfağımızı geleneksel ikramımızla İstanbullulara takdim etmemiz önemsenecek bir etkinliktir. Bu tür bir etkinliğin bütün Türkiye’ye örnek olmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.