SON DAKİKA!

Tarihi Giresun Boztekke Camii Onarılıyor

Giresun Merkez Boztekke Köyünde 2019 yılında Elektrik kontağına bağlı meydana gelen yangın sonrası tamamen yanarak büyük hasara uğrayan Tarihi Şeyh Keramettin Camii onarımı devlet, millet iş birliği ile yapılmaya devam ediyor.

Tamamen yanan tarihi caminin yangın sonrası yapılan keşif ve onarım planları zaman kaybetmeden köylülerin ve devletin katkıları ile inşaat belli bir boyutta başlatılmıştı.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Köy Muhtarı Murat Kumaş; “Giresun Merkeze en yakın köyümüzde elim bir kaza sonucu yanan tarihi camimiz devlet, vatandaş katkıları ile belli bir oranda tamir edildi. Uzun süren bir restorasyon ve tarihine uygun bir onarımı gerektirdiği için maddi manevi desteğe ihtiyacımız devam ediyor. Pandemi koşullarında bile durmadan bu tarihe sahip çıkmaya çalışıyoruz. Paylaştığımız hesap numaramıza miktar gözetmeksizin yapacağınız yardımlar ile manevi büyüğümüz Şeyh Keramettin Hazretlerinin bu mirasına katkıda bulunacaklara şimdiden teşekkürü borç biliyorum.” dedi.

Tarihi Şeyh Keramettin Camisine yardım yapmak isteyenler için;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.