SON DAKİKA!

TARİHİ PROJEYE SON ROTUŞLAR

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun Kalesine Teleferik Projesi ile ilgili olarak yapılan çalışmalar hakkında projeyi yapan firma yetkililerinden bilgi aldı.

Projeyi hazırlayan firma yetkilileri tarafından verilen bilgilere göre teleferik; 5 direk üzerine kurulacak, 5 metre rakımlı çıkış istasyonundan hareketle, 116 metre rakımında dönüş istasyonuna ulaşacak olup, toplam uzunluğu bin 280 metre, seyahat süresi 5 dakika olacak. 8 Kişilik 21 kabin olarak düşünülen projede, kabinler arası 144 metre olacak ve yukarı yönde saatte 1000 kişi taşıma kapasitesi bulunacak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, projeyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Giresun Kalesine Teleferik projesi çalışmalarında verdiğimiz çabaların sonuçlarını yavaş yavaş almaya başladık. Şu anda ihale aşamasına kadar getirdiğimiz proje ile ilgili son detaylar ele alınmaktadır. Yoğun uğraşlarımız sonucu Trabzon Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından projesi onaylanan teleferiği, yap-işlet devret modeli ile yaptırmayı planlamaktayız. Devlete hiçbir maliyeti bulunmayacak teleferik projesinin yapımı için gerekli çalışmalarda son noktaya gelinmiş olup, gerçekleştirilecek ihale sonucunda yapımına en kısa sürede başlanılarak, 5-6 ay gibi bir sürede tamamlanmasını hedefliyoruz. Projenin hayata geçirilmesi ile Giresun Turizmi ayrı bir ivme kazanacaktır. Teleferik projesi tamamlanarak valiliğimize teslim edildi.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.