SON DAKİKA!

TBMM Katip Üyesi Necati Tığlı Fındık Fiyatı 27 TL Olmalı

Partisinin TBMM katip üyeliğine seçilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun milletvekili Necati Tığlı, genel kurulda söz alarak, seçim bölgesindeki en büyük problem olan fındık konusunu dile getirdi ve “Bu yıl fındık 27 TL’den satılmalıdır” dedi.

Çotanak armalı maskesi ile dikkat çeken Necati Tığlı, bakanlığın her yıl olduğu gibi bu yılda fındık rekoltesini henüz açıklamamış olmasını eleştirdi. Necati Tığlı, yurtdışı kaynaklı kuruluşların Türkiye dahil tüm fındık üreticisi ülkelere yönelik tahminlerini yaklaşık bir ay önce duyurduğuna dikkat çekerek, Dünya ölçeğinde ve ülkemiz için yüksek rekolte tahminlerinin her yıl olduğu gibi piyasayı manipüle etme amaçlı olduğunu biliyorsunuz. Ağustos ayının ilk haftası fındık hasatı başlayacak. Artan üretim maliyetleri karşısında Fındık üreticisi çaresiz…Bir an önce Bakanlığın rekolte tahminini bekliyor. “Diye konuştu.

Üreticinin Temmuz ayı içinde destekleme alımı yapılacağının ve taban fiyatın açıklanmasını dört gözle beklediğini ifade eden Tığlı, üreticinin alınterinin ve emeğinin karşılığını alacağını bilerek bahçesine girmek istediğini dile getirdi.

Tığlı, son olarak, ekonomik zorluklarla mücadele eden fındık üreticisinin Giresun kalite fındığın en az 27 lira olmasını istediğini vurgulayarak,
“Üretici fındığını satma beklet 2021 nisan-mayıs ayında satarsın sözlerini duymak istemiyor.” Diyerek noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.