SON DAKİKA!

TELEFERİK İÇİN İLK ONAY ÇIKTI

Giresun Kalesi ve Hacı Hüseyin Mahallesi Gemiler Çekeği Mevkii arasında yapılması planlanan Teleferik Projesi için Trabzon’da bulunan Tarihi Varlıkları Koruma Kurulu yaptığı ön incelemeyi bitirip proje hakkında ön onayı verdi.

Giresun Kalesi’ne yapılması planlanan “teleferik” projesi talebinin, Trabzon Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulunca prensipte uygun bulunduğu bildirildi.

Giresun Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Hacıhüseyin Mahallesi’ndeki dolgu alanı eski Gemiler Çekeği Mevikii ile Kale arasındaki teleferik yapımı isteğinin prensipte uygun bulunduğu, revizyon planında ise değişiklik istendiği belirtildi.

Açıklamada, istek doğrultusunda, teleferik güzergahı ve istasyonun sur duvarları dışında olacak şekilde plan revizyonu yapılarak kurula sunulacağı kaydedildi.

1 Yorum

  1. giresuna yapıması düşünülen telefirk bence adaya yapılması gerekir türkiyede ilk böyle birşey yapılırsa giresun cazibe merkezi haline gelir ve turızim patlaması olur bunun poricesi yama yolarnı düşünsünler enböyük yapılacak çılgın bir poricedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.