SON DAKİKA!

TERCİH ET GİRESUN EYNESİL İMAM HATİP’İ AL BURSU

Giresun Eynesil İHL Mezunları ve Mensupları Derneği, SBS sonuçlarına göre Eynesil Anadolu İHL’yi tercih edecek olan ilk öğrencilere sürekli eğitim bursu vermeyi kararlaştırdı.

Giresun’un Eynesil ilçesi İmam-Hatip Lisesi mezunları ve Mensupları Derneği, SBS sonuçlarına göre Eynesil Anadolu İmam-Hatip Lisesi’ni tercih edecek olan ilk öğrencilere sürekli eğitim bursu ve çeşitli hediyeler vermeyi kararlaştırdı.

Eynesil İmam-Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Dernek Başkanı Ramazan Öztürk, yaptığı açıklamada, “Okulumuz geçmişte önemli başarılara imza atmış ve hemen her alanda insan yetiştirmiştir. Birçok arkadaşımız, Okulumuz sayesinde üniversiteli olmuş, kamuda ve özel sektörde görev alarak ülkemize hizmet etmektedir. Bu anlayışla, Okulumuza karşı kendimizi sorumlu hissederek, yeni açılan Anadolu İHL’nin geçmiş başarıları daha ileri götürmesi amacıyla böyle bir karar aldık. Böylece hem Okulumuzun hem de İlçemizin başarısını artırmaya katkı sağlayarak başarılı öğrencilerimizin ilçe ve il dışına gitmesini ve ailelerine ek eğitim külfeti getirmesini de önlemeyi amaçlıyoruz” dedi.

Burs oranlarından bahseden Başkan Ramazan Öztürk, şöyle konuştu:

“Eynesil Anadolu İHL’yi tercih eden öğrencilerden, SBS Puanı 380 – 399 Puan arası olanlara aylık 100 TL. ayrıca 1 adet bisiklet, 400 – 419 puan arası olanlara aylık 150 TL. ; ayrıca 1 adet bisiklet, 420 – 449 puan arası olanlara aylık 200 TL. ayrıca 1 adet akıllı cep telefonu. 450 puan ve üzeri olanlara 300 TL ve 1 adet dizüstü bilgisayar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.