SON DAKİKA!

TIBBİ ATIK TESİSİ HİZMETE AÇILDI

Giresun Belediyesi tarafından yap işlet devret şeklinde yapılan Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi bugün  yapılan törenle  hizmete açıldı.

giresunatiktibbi

Giresun Merkez Organize Sanayi Bölgesi’nde özel bir şirket tarafından işletilecek olan “Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi”nde yaklaşık 11 kişinin istihdam edilmesi bekleniyor.

Açılış töreninde   bir konuşma yapan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Bu tesisimiz daha çabuk, daha hijyenik bir ortamda çevresel olarak tıbbi atığın bertaraf edilmesinde önemli bir yeri olacak. Bu tesisimizi belediye olarak ihale ettik. Alan firmamızda buraya dünyanın en iyi teknolojilerden birini getirdi. Giresun’da bu tür tesislerin açılması beni çok mutlu ediyor. Her şey ilimizde olsun, dışarıya gitmeyelim istiyorum. Tesisimiz Giresun’a  hayırlı Uğurlu olsun” dedi.

Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik ise “Giresun son dönemde büyük bir atılım yaptı. Görele ilçemiz de yapımı devam eden Katı Atık Bertaraf tesisinden sonra bugün de Tıbbi Atık Tesisimizin açılışını yapmış olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Her iki tesisimizde modern tesisler olarak hizmet verecekler. Yap-işlet-devret modeli ile belediyemizin yapmış olduğu bu girişimi tebrik ediyorum. Giresun’a hayırlı, Uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi’nin açılışı yapıldı. Açılışın ardından Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Giresun Vali Yardımcısı Yüksel Çelik tesisi gezerek yetkililerden tesis hakkında bilgi aldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.