Uncategorized

TIRDEF Çalisiyor

Giresun sivil toplum örgütü enflasyonu yasayan bir il ancak basarili organizasyon yapacak kurulus parmak ile gösterilecek kadar az.


Bu parmaklarin hiç kuskusuz bir tanesi TIRDEF (Tirebolu Dernekleri Federasyonu) Hafta sonu ve pazar günü olmasina ragmen çamlica tepesinde düzenlenen kahvaltili çalisma programi yogun katilim ile gerçeklesti.

 

Tirdef Genel Baskani Doç Dr. Halit Keskin in selamlama ve açilis konusmasiyla baslayan kahvaltili çalisma programina Giresun Üniversitesi nin davetlisi olarak Giresun da bulunan Onur Öymen in bugün Tirebolu da olacak olmasi nedeniyle belediye baskani Burhan Takir katilamadi. Ilçe Kaymakami da önceden belirlenmis programi nedeniyle katilamadigini açiklayan bir mesaj iletti.Tirebolu toplantilarinin vazgeçilmezleri olan Prf.Dr. Taner karahasanoglu ve Arastirmaci Yazar Ayhan Yüksel de programlari oldugu için bu toplantiya katilamadi.Gazetemi Imtiyaz Sahibi Ethem Bakar Ankarada oldugu için Kahvaltili çalisma progmanina katilamadi.Gazetemiz Web Masteri Gökhan Aralik çalismayi takip etti.

 

Oldukça yogun katilimin oldugu kahvaltili çalisma programina Giresun basinida ilgi gösterdi.

 


 

 

Tirebolu ilçemiz kültürü sanati ve tarihi ile gündemdeki yerini almaya hazirlaniyor Tirdef öncülügünde buyil yani 2010 yilinda Istanbul da 1. Tirebolu Kültür Ve Sanat Festivali düzenlenecek. konu ile ilgili Tirdef genel baskan vekili Haldun Domaç çalismalarin son asamaya geldigini ve Tirebolulu ressam ve sanatçilarin fotograf,resimlerini sergileyecegi,folklorik unsurlarin yansiyacagi oyunlarin oynanacagi eski Tirebolu kiyafetlerinin sergilenecegi birde defilenin baslica programi olusturdugunu söyledi.

 


 

Tirdef kurucu baskani Çinar Çetinkaya Trabzon- Tirebolu-Erzincan Tren yolu projesi hakkinda daha fazla kulis yapilmasi gerektigini söyledi.Tirebolu limaninin mutlaka devletin kalmasi gerektigini vurgulayan Çetinkaya aksi halinde limanda konaklayan balikçi teknelerinin yerlerinde kalamayacagini bununda ilçe ekonomisi açisindan önemli oldugunu vurguladi.

Daha sonra katilimcilarin konusmalari istek ve teklifleri ile toplanti sona erdi.

 

Degerli Okurlarimiz simdi sizleri katilimcilar ve masalardan aldigimiz fotolar ile basbasa birakiyoruz.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

Haber Ve Resimler: Gökhan Aralik

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.