Uncategorized

Tirebolu Iletisim Fakutesi temeli atildi

Temel atma töreninin sunumunu TIRDEF Baskan Yardimcisi Istanbul Aydin Üniversitesi ögretim görevlisi Haldun Domaç yapti .

 Temel atma törenine milletvekilleri Hüseyin Besli, Mehmet Domaç, Esref Karaibrahim, Rektör Osman Metin Öztürk, Kaymakam Günhan Yazar, Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu, Tirebolu Belediye Baskani Burhan Takir, Görele Belediye Baskani Ertugrul Melikoglu, Il Genel Meclisi Baskani Osman Öden  Özel Idare Genel Sekreteri Cumhur Melikoglu TIRDEF Genel Baskani Doç.Dr.Halit Keskin, Çavusbasi Belediyesi Eski Baskan Yardimcisi Yahya Ipek, Giresun Dernekler Birligi Baskani Halil Kütük, Kadiköy Tirebolulular Dernegi Baskani Av.Server Devge, Pendik Tirebolulular Dernegi Baskani Talat Öztürk ve birçok sivil toplum örgütü baskan ve yöneticileri katildilar.


Törende ilk konusmayi Iletisim Fakültesi Yaptirma Komitesi Baskani Prof. Dr.Taner Karahasanoglu yaparak sunlari söyledi. “ Tirebolu için bugün tarihi bir gün. Çünkü bir ilçede ilk defa bir Iletisim Fakültesi kuruluyor. Bu fakülteden Türkiye’nin gazetecileri, televizyonculari, reklâmcilari radyoculari ve halkla iliskiler uzmanlari yetistirecek Tirebolu’muz bir film platosu olacak” dedi.


Daha sonra kürsüye gelen Rektör Osman Metin Öztürk protokol ve katilimcilari selamladiktan sonra “Tirebolu’dan gelip geçtikçe bu ilçenin büyüsüne kapildigini söyledi. Tirebolu’da bir fakülte olmasi gerektigini düsünerek Üniversite senatosundan bu karari çikarttiklarini ve YÖK’e gönderdiklerini söyleyerek Ankara’da islemlerin yürütülmesinde siyasi olarak çok ciddi katkilar saglayan Istanbul Milletvekili Göreleli hemsehrimiz Hüseyin Besli’ye özellikle tesekkür etti ve temel atma törenine geçilerek Üniversite Rektörü Prof.Dr. Osman Metin Öztürk, Prof.Dr. Taner Karahasanoglu, Milletvekilleri Hüseyin Besli, Mehmet Domaç, Esref Karaibrahim, Tirebolu Belediye Baskani Burhan Takir ve Tirebolu Kaymakami Günhan Yazar birlikte butona basarak temele harc koydular.


Temel atma töreninden sonra Meslek Yüksek Okulu bahçesine geçildi. Burada verilen kokteyl ve müzik dinletisi ile havai fisek gösterisi yapildi ve herkes mutlu bir sekilde görevlerini yapmanin mutlulugu için oradan ayrildi.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.