SON DAKİKA!

TİREBOLU KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ MUHTEŞEMDİ

Giresun’un Tirebolu İlçesi Belediyesi ve Tirebolu Kaymakamlığı tarafından desteklenerek Tirebolu’nun Kültür, Sanat ve Geleneklerinin tanıtıldığı etkinlik İstanbul Üsküdar’da muhteşem bir katılım ile gerçekleşti.

TİRDEF (Tirebolu Dernekler Federasyonu) tarafından geleneksel olarak organize edilen Tirebolu Kültür Sanat Günleri İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi’nde yoğun bir katılımla tamamlandı.

8. Tirebolu Kültür Sanat Günlerine; İstanbul Milletvekili TBMM İdare Amiri Hasan Turan, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın, İstanbul Milletvekili Emine Gülüzar Emecan, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Eski Kültür Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy, Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, YTÜ (Yıldız Teknik Üniversitesi) Rektörü Prof. Dr. Bahri Şahin, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Eski Tirebolu Kaymakamı, Avcılar Kaymakamı Ömer Yaran, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fak. Dekanı Hüseyin Yılmaz, Tirebolu İletişim Fak. Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Tirebolu Halk Eğitim Müdürü Ömer Hamzaoğlu ve ekibi, Sarıyer Hüseyin Kalkavan Anadolu Meslek Lisesi Folklor Ekibi, Zeytinburnu Eski Belediye Başkanı Dr. Adil Emecan, Tirebolu Eski Belediye Başkanı Burhan Takır, Fotoğraf Sanatçımız Kadriye Aydın ve Yöresel Sanatçılar, Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar katılım sağladılar.

Tirebolu Belediyesinin destekleriyle, Tirebolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kursiyerler, stajerler ve öğretmenlerle oluşturulan ekip 8. Tirebolu Kültür ve Sanat Gününde “Bol Bol Tirebolu” Tiyatro oyunu, Tirebolu Kasaba Kültürü, Kına Gecesi, Gelin Hamamı, Yayla Kültürü, Otçu Göçü ve Yaşmaklı Ağaçbaşı Efsanesi Tiyatro gösterisini mükemmel bir şekilde sahneleyerek Tirebolu Kültürünü tanıttılar.

Tirdef başkanı Nejdet Demirel’in yaptığı konuşmanın ardından kürsüye gelen Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak : ”Tarihi yaklaşık 3000 yıla dayanan medeniyet, kültür ve sanat şehri Tirebolu’muzun; turizm cenneti Karadenizin İNCİSİ memleketimizin güzel bir etkinliğinde sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duymaktayız. Bizi biz yapan; Tirebolu’yu farklı kılan bu güzel ve anlamlı birlikteliğimizdir. Bizler Tirebolu Belediyesi olarak her zaman ortak akıl ve fikir bütünlüğünün uygulayıcısı olarak hizmet etme gayretinde olacağız. Tirebolu için yapacak çok işimizin olduğunu belirterek ciddi projeler açıklamıştık. Söz verdiğimiz projelerin %80 nını tamamladık, ihalesi yapılmış ve çalışmaları devam eden projelerimizide en kısa sürede hayata geçireceğiz. Sosyal belediyecilikte hep bir adım önde olmayı hedefleyerek çocuklarımız, gençlerimiz ve halkımızla iç içe etkinliklerle buluşarak kültürümüzü geleceğe taşıyoruz. Tirebolu’yu Türkiye’nin en seçkin ilçelerinden biri haline getirmeye çalışmak en büyük amacımızdır. Bölgeye işadamlarını çekip, istihdamı arttırmak istiyoruz. Tirebolu için proje üreten ve hizmet etmek için can atan herkesi yol arkadaşımız olarak kabul ettik. Bugün bu etkinliği düzenleyenlere de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.