ARŞİV

Tirebolu Kuzgun Köyü Açik Hava Iftari

25 Agustos Persembe günü Kuzgun Köyü Kahve Yani Mevkiinde açik havada yapilan iftara katilim yogundu.


Kuzgun Köyü Dernegi ve köy muhtarliginin ortak organizasyonu ile yapilan iftar sonrasi ilk sözü Kuzgun Köyü Dernegi Baskani Mustafa Ramazan aldi. Mustafa Ramazan yaptigi konusmada “daha önceleri Istanbul’da yaptigimiz iftari bu yil köyümüzde yapmanin mutlulugunu yasiyorum. Iftarimiza katilan basta Kaymakamimiz Sayin Günhan Yazar olmak üzere katilan tüm seçkin konuklarimiza ve siz degerli hemserilerime tesekkür etmek üzerime bir borçtur. Kolay zannedilen bu organizasyonda emegi geçen basta imamimiz Ali Erken olmak üzere, muhtarimiz Sedat Gündüz’e, asçimiz Veysel Kus’a, bize kahvesini ve lokantasini açan Gökhan Gündüz’e ve burayi düzenleyen gençlerimize ve katildiginiz, bize bu serefi bahsettiginiz için hepinize tesekkür ediyorum. Sizler katilarak gecemize bir deger kattiniz, sayet yeterli katilim olmasaydi bunun hiçbir degeri olmazdi” dedi.


Daha sonra konusan Muhtar Sedat Gündüz ise katilimcilara ve organizasyonu yapan dernege ve emegi geçenlere tesekkür ettikten sonra böyle bir günde davetimize icabet ettiginiz için siz degerli hemserilerime, muhtar arkadaslarima ve Kaymakamimiz Sayin Günhan Yazar ve bürokratlarimiza ve siyasetçilerimize tesekkür ediyorum” dedi.


Iftarda kisa bir selamlama konusmasi yapan Tirebolu Kaymakami Günhan Yazar ise ”Bu organizasyonu yapan baskanimiz ve muhtarimizi tebrik ediyorum. Hepinize hayirli iftar diliyor, hepinizi saygiyla selamliyorum. Aranizda bulunmaktan büyük bir memnuniyet duydum” dedi.


Iftar sonrasi aksam namazi için Sahil Camiine gidildi. Aksamla yatsi arasi Dogankent Müftüsü Recep Sahan ramazanin mana ve ehemmiyeti ve yaklasan ramazan bayrami hakkinda bilgilendirici bir konusma yapti. 

Iftara basta Tirebolu Kaymakami Günhan Yazar olmak üzere Garnizon Komutani Süleyman Türkmen, Cumhuriyet Savcisi Ilkay Gürtekin, Emniyet Müdürü Dursun Senel, Tarim Müdürü Abdülkadir Sahin, Dogankent Müftüsü Recep Sahan, Gaziosmanpasa Milli Egitim Sube Müdürü Zeki Olgun, Konya DSI 4. Bölge Müdürlügü Yeralti Sulari Sube Müdürü Kemal Olgun, Tirebolu Ak Parti Eski Ilçe Baskani Hüseyin Dost, Il Genel Meclis Üyesi Murat Aslan, TIRDEF Kurucusu Yahya Ipek, Ziraat Odasi Baskani Erim Yaman, Kuskunlu Dernegi Baskani Yasar Yilmaz, Yenidogan Giresunlular Dernegi Baskan Yardimcisi Nail Yilmaz, TEDAS Sefi Lokman Göral, Veteriner Hekim Mehmet Uzun, Ortacami Muhtari Yahya Albayrak, Civil Muhtari Hayrettin Küçük, Düzköy Muhtari Emin Aydin, Doganci Muhtari Ayhan Acar, Yalç Muhtari Yusuf Davut, Yukari Ortacami Muhtari Nurettin Orman, Belen Muhtari Murat Somuncu, Kuskunlu Muhtari Dursun Üstün, Ede Muhtari Ibrahim Kiliçaslan, Balçik Belen Muhtari Mustafa Kirman, Dokuzkonak Muhtari Hasan Efe, Ketençukur Muhtari Ahmet Padar, dernegimiz eski baskanlari Ali Kamat, Ibrahim Balcioglu, Alipasa Kamat, eski muhtarlardan Ali Kamat, köyümüz imamlari Fikri Ramazan, Ali Erken ile seçkin davetliler ve köyümüz halki katildi.

Haber: Ibrahim Balcioglu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.