SON DAKİKA!

TİREBOLU’DA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Giresun’un Tirebolu İlçesi Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak yapmış olduğu yazılı açıklamada belediye ekiplerinin çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini, yaz dönemi olmasından ötürü gurbetçi vatandaşlarında gelmesiyle ilçe nüfusunun oldukça arttığını, şehrin ihtiyaçları için gelen taleplere anında cevap verdiklerini ifade etti.

Yapmış olduğu çalışmaların tamamında insan odaklı hizmet verdiklerini, İlçe halkının ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda tüm belediye birimlerinin 7/24 hizmete hazır olduklarını ifade eden Tirebolu belediye başkanı Abdullah Karabıçak sözlerini şöyle sürdürdü;

Kapsamlı bir çalışma temposuna girdik. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarına ağırlık vererek İlçede yaşanan aksaklıkların temelli çözümüne gidiyoruz. Söz verdiğimiz projelerin birçoğunu hayata geçirdik. Bazıları şuan yapım aşamasında, ilerleyen aylarda ise kalan projelerin temellerini atacağız.

İlçemizde son aylarda ciddi su sıkıntı yaşanmaktaydı, sebebi ise ana su hattının Harşıt Vadisi’nde derenin altından geçmesinden kaynaklanıyordu. Ana hattın bu neden den dolayı ciddi hasar görüyor, su kesintilerine yol açıyordu. Yapmış olduğumuz çalışma ile hattı yer altından yukarı alarak su sorununu çözüme kavuşturduk.

Fen işleri müdürlüğümüz şuanda tüm mahalle ve sokaklarımızda faaliyetlerini sürdürmekte, temizlik işleri müdürlüğümüz ise temizlik ve ilaçlama çalışmalarına rutin devam etmektedir.

İlçe halkımızın daha iyi koşullarda ve şartlarda yaşamlarını sürdürmesi için Tirebolu belediyesi olarak imkanlarının üzerinde bir çalışma sürdürmeye devam edecek, halkımıza her daim hizmet edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.