Uncategorized

TOBB BASKANI HISARCIKLIOGLU GIRESUNDA

Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) Baskani Rifat Hisarciklioglu, “Findikta son alinan kararlar, genel çerçevesinde muhakkak eksigi noksani vardir, ama genel çerçevesinde dogru olan bir karardir” dedi.


Hisarciklioglu, Giresun Ticaret ve Sanayi Odasi nin (GTSO) 2008 yili vergi rekortmenleri törenine katildi. GTSO Toplanti Salonu nda gerçeklestirilen törende konusan Hisarciklioglu, yeni findik staretijisini degerlendirdi. Yeni findik stratejisinin dogru bir karar oldugunu, ancak eksikliklerinin bulundugunu kaydeden Hisarciklioglu, “Findikta son alinan kararlar, genel çerçevesinde muhakkak eksigi noksani vardir, ama genel çerçevesinde dogru olan bir karardir. Yanlisi varsa hepbirlikte siz sözleyeceksiniz, ben söyleyecegim, ziraat odasi baskanim, milletvekillerim bir olacak düzeltecegiz. Ama genel çerçevesi itibariyle dogru. Buna en fazla destegi Giresun, Trabzon ve Ordu illerimizin vermesi gerekir. Ancak yeterli mi, degil. Eksigi ne? Lisansli depoculugun burda mutlaka isletilmesi lazim. Köylünün ürününün yok pahasina satilmasini istemiyorsak, lisansli depoculugun burda isletilmesi lazim” diye konustu.


Findikta arz fazlasinin oldugunu kaydeden Hisarciklioglu, findigin ekmegin içerisine girerek tüketilmesinin saglanmasi gerektigini belirterek, söyle konustu: “Insanimiza findik yedireceksek bu yollardan birisi de ekmegin içine findigi sokmaktir. Bu müthis birsey. Ayni zamanda bizim gelecegimizin kurtulusu bu ekmekte sakli. Allah bu bölgeye müthis bir nimet vermis. Sizin akilli ve zeki olmanizin altinda belki de bu findik yatmaktadir. Bunu yersek gelecek nesillerimiz akilli ve zeki olacaktir. Onlar akilli ve zeki olursa da, hayalini kurdugumuz lider Türkiye ortaya çikar.”


Hisarciklioglu, 2008 yili kurumlar vergisi rekortmenlerine ödüllerini vermesinin ardindan Giresun Valisi Mustafa Yaman i makaminda ziyaret etti. Bir süre Vali Yaman la görüsen Hisarciklioglu, daha sonra karayolu ile Trabzon a hareket etti.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.