SON DAKİKA!

TUFAN AKBAYRAK DANİMARKA’DA ÜLKEMİZİ TEMSİL EDECEK

Danimarka’nın Svendenborg şehrinde yapılacak olan CMAS 32. Zıpkınla Balık Avı Avrupa/Afrika Şampiyonasına katılacak olan Türkiye Milli Takımında Giresun Bölgesi Sporcumuz Tufan Akbayrak’ta yer alarak göğsümüzü kabarttı.

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Giresun İl Temsilcisi Ethem Bakar tarafından uzun süredir desteklenen ve Giresun Yüzme İhtisas Spor Kulübünün sporcusu olan Tufan Akbayrak yaklaşık 2 yıldır sürdürdüğü çalışmalarını  Milli Takım seviyesine çıkararak büyük bir başarıya imza attı.

Danimarka’nın Svendborg şehrinde düzenlenecek Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) 32. Zıpkınla Balık Avı Avrupa-Afrika Şampiyonası için yoğun bir kamp programının ardından Danimarka’ya uçan Zıpkınla Balık Avı Milli Takımı kafilemize, Teknik Kurul Üyesi Vedat Atak başkanlık yapıyor. Sedat Osmanoğlu antrenörlüğündeki Milli Takım’ımız, Selim Konya, Tufan Akbayrak, Serhan Dağdan ve Murat Şahiner’den oluşuyor. Şampiyona, erkek sporcularla özdeşleşen zıpkınla balık avında, ilk kez kadın sporcuların da yarışacağı bir uluslararası organizasyon özelliğini taşıyor.

Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için son hazırlıklarını Danimarka’daki kamp programında yapacak olan Millilerimiz, 5-9 Eylül arasında en yüksek puanı getiren balıkları avlamak için dalış yapacaklar.

Öte yandan Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar’da programının el vermesi halinde şampiyonayı takip etmek üzere önümüzdeki günlerde Danimarka’da olacak. Gazetemiz Danimarka temsilcisi Turgay Uzun şampiyona boyunca güncel haberleri gazetemiz takipçilerine ulaştıracak.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.