Uncategorized

Tülay Dolu Alucra Egitim Dernegi Baskani Oldu

Hüsamettin Demiröz, Kevser Karagöz ve Ibrahim Basyurt ‘un seçildigi Divan yönetiminin ardindan saygi durusu ve Istiklal marsi, yönetim kurulu faaliyet raporunun okunmasinin ardindan, Alucra Egitim Kültür ve Sosyal Dayanisma Derneginin 2010 yili olagan Genel Kuruluna sunulan yönetim Kurulu Raporunun sunumu prof. Dr. Nusret Bulutcu yapti.


Yönetim kurulumuz dernegimizde görevi altiktan sonra geçen 2 yillik süre içinde asagidaki faaliyetlerde bulunmustur.
1- Yönetimimiz öncelikle, dernegin temel hedeflerinden en önemlisi olan “Alucra’daki Meslek Yüksek Okuluna kendi egitim binasini kazandirmak için çalismistir. Alucra Imam Hatip dernegine ait geçici egitim binasinin, bölüm sayisinin artmasi ile olusan gelismelere uygun olmamasi nedeni ile acilen yeni bina olusturulmasi gerekmistir. Binanin tamamlanmasi için kullanilabilecek zamanin kisitli olmasi gerçekte binan bir sonraki egitim dönemine yetistirilmesi, nedeni ile en hizli bagis toplama yöntemi benimsenmistir. Kanunlara uygun, hesabi denetlenebilir bir bagis toplama isleminin gerçeklestirebilmesi için en hizli yollar belirlenmis ve uygulanmistir. Bunun için, zamanin kisitli olmasi nedeni ile hizli hareket edebilmek amaci ile dernekler kanuna uygun 3 kisilik bir bagis toplama grubu olusturulmustur. Bu gurupça toplanan paralar dernekler masasi yaninda yönetimimizce de denetlenmis ve Alucra ili ilgili internet sitelerinde yayinlanarak halka açik ve bagisçilar tarafindan takip edilebilir ve denetlenebilir hale sokulmustur. Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulu binasi 14 ay gibi oldukça kisa bir sürede tamamlanmistir. Bu sürede bu boyutlu bina yapimi Alucra’da ilkdir.


2- Alucra’daki Meslek Yüksek Okulu binasi 1060m2 oturum alanli ve 5 katli olarak insa edilmis ve yapilan bir törenle Giresun Üniversitesine teslim edilmistir. Tamamlanan bina, gece egitimi de yapilirsa yaklasik 2500 ögrenci kapasitelidir.  Bu kapasite, mevcut kontenjektürde, Alucra boyutlu bir ilçe için oldukça yüksektir.


3- Alucra’daki Meslek Yüksek Okulu binasinin yapimina en büyük katki A. Refik Bulutcu tarafindan yapilmis olup toplam masrafin yaklasik %82’ si bu kisi tarafindan karsilanmis ve Giresun Üniversitesi bu özveri karsisinda okula “A.Refik Bulutcu’nun babasinin adini vermis ve ayrica Giresun Valiliginin teklifi ile ona TBMM üstün hizmet ödülü verilmistir. Yönetim kurulumuz yaptigi katkilar nedeni ile dernegimizin de üyesi olan A.Refik Bulutcu’ya sükranlarimizi sunariz.


4- Yönetimimiz Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulunun diger küçük ihtiyaçlarinin karsilanmasi için olanaklari ölçüsünde her türlü destegi vermistir. Bu amaçla:
*1515 Tl lik malzeme alimi için maddi yardim
*1000 TL lik boya alimi
*4000 TL lik Sihhi tesisat malzemesi alimi,
*ITÜ Kimya-Metalurji Fakültesinden temin edilen 48 kisilik derslik sirasinin Alucra’ya gönderimi için 600 TL nakliye parasinin ödenmesi


5- Yönetimimiz yillardir sürdürdügü kurban toplama islemine son 2 yilda da devam etmis ve toplanan kurbanlar Alucra Yatili Bölge okulumuza bagislanmistir.


6- Durumu bilgilerinize sunar ve genel kurulumuzun basarili geçmesini dilerim..


Denetim kurulu faaliyet raporun okunmasi, yönetim kurulu ve denetim kurulunun ayri ayri ibrasi, yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve yedeklerinin seçimine geçildi.. Tek liste sunulan kongrede Tülay Dolu ve ekibi asagida liste halinde sunulmustur.


Seçimin ardindan kisa bir konusma yapan Tülay Dolu; Öncelikle Alucra Vakif baskanimiz Halil Ibrahim Gülal’a burada kongremizi yapmamiz için kapilarini bizlere açtigi için tesekkür ederim. Alucra Egitim Dernegi kurulus asamasindan itibaren Prof.Dr.Nusret Bulutcu ve Mehmet Karamustafaoglu baskanlik yapmistir.  Iki dönemdir Alucra Egitim Derneginin ilk bayan yönetim kurulu üyesi olarak görevde bulundum. Kongre Iki haftalik gibi kisa bir süre içinde yönetim listesini olusturduk. Yedek üyelerimizinde asil üye gibi bizimle çalisacaklarini düsünerekten olusturdugum dava arkadaslarima çok tesekkür ediyorum. Alucra Ilçemizin gelisimi için egitimli nesillere ihtiyacimiz vardir.  Önümüzdeki hafta yönetimimizle bir araya gelerek görev dagilimini acilen yaptiktan sonra projelerimizi masaya yatiracagiz.. Ilk projemiz Alucra Yatili Bölge Okulumuzda  ihtiyaci olan ögrencilerimizi giydirecegiz, önümüz kis, Alucra’nin kisini Alucra’da yasayan bilir..  Sonraki yapacagimiz çalismalari basin araciligi ile sizlerle paylasacagiz.. Dedi.


Aksam gazetesi genel yayin yönetmeni Mustafa Dolu, Alucra Is Adamlari Dernegi Baskani Muammer Dögenci, Alucra Egitim Dernegi yönetim kurulu üyesi Mesut Kaymakçi ve Kadir Bekiroglu birer konusma yapti.www.alucra.com
Mesut Kaymakçi
Resimler Nimet Funda TiryakiALUCRA EGITIM KÜLTÜR VE SOSYAL DAYANISMA DERNEGININ YENI YÖNETIM KURULU LISTESI
 


YÖNETIM KURULU ASIL                    YÖNETIM KURULU YEDEK


TÜLAY DOLU                                        TAMER TAMDOGAN
ARIF DEDE                                             ALI RIZA YAKUPOGLU
HÜSAMETTIN DEMIRÖZ                      HALIT KIRAZLI
KEVSER KARAGÖZ                               ENGIN ALIS
MUSTAFA TASBASI                              YAVUZ KAYACIK
IBRAHIM BASYURT                              SELIM DOLU
MESUT KAYMAKÇI                              MÜCAHIT SERBETÇI


DENETIM KURULU ASIL                  DENETIM KURULU YEDEK
MUSTAFA PAÇA                                 ÖMER LÜTFÜ ÇELIK
AYSEL KIZIL                                       MAHMUT URKAÇ
A.SELÇUK YAKUPOGLU                      ERDINÇ BAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.