SON DAKİKA!

TURAN ALÇELİK SAHADA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

AK Parti Giresun Milletvekili Adayı Yrd. Doç. Dr. Turhan Alçelik çalışmalarına Görele ve Eynesil’de devam etti. Görele’de Belediyesi İskele Balık ve Halı Saha Sosyal Tesislerinde, Eynesil’de ise parti salonunda köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

alcelikgorele

Her iki ilçede de muhtarlar ile bir araya geldikten sonra esnaf ziyaretlerinde bulunan Alçelik vatandaşlardan yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

Yrd. Do. Dr. Turan Alçelik yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bu artık koalisyon problemini aşacağı bir noktaya gelmesi gerektiğini vurguladı.

Birlikte hareket edildiği takdirde sonuç alınmayacak hiç bir şeyin olmadığını belirten Yrd. Doç. Turan Alçelik, “Bir türlü çözüme kavuşturulamayan bazı meseleler vardır. Bu meseleleri Anayasa ile beraber anca çözüme kavuşturabilirsiniz. O yüzden bu seçim Anayasanın değişeceği bir seçim olmak zorundadır. Dolayısıyla hem Anayasa ile beraber bu problemler çözülecek. Türkiye bundan sonra başkanlık sistemiyle yoluna devam edecektir. Amerika dünyanın neden en güçlü ülkelerinden bir tanesi çünkü sistem kurulmuş, 200 yıldır hangi parti gelirse gelsin istikametini devam ettiriyor. Avrupa’nın da birçok ülkesi krallıkla yönetildiği takdirde parlamentosu, hükümeti kendi görevini yapıyor. Dolayısıyla Türkiye’de Cumhurbaşkanı Amerika’nın devlet başkanında bile olmayan yetkiye sahip. Türkiye’de bu sistem var zaten ama bunun yeniden siyasi çalkantıya yol açmayacak şekilde bir sisteme kavuşması zorunludur. Ondan sonra Allah’ın izniyle hiç bir problem, sıkıntı ve çözüm problemi olmayacaktır” dedi.

Görele ve Eynesil’de muhtarların sorunlarını da dinleyen Yrd. Doç. Dr. Turan Alçelik bu tür toplantıların sık sık tekrarlanacağını ve çözümlenmesi için gerekenlerin yapılacağını bildirdi. Toplantıya katılan muhtarların büyük bir kısmı köylerinde su, yol ve elektrik sıkıntısı olduğunu belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.