SON DAKİKA!

TÜRKİYE OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİ GÖRELE GECESİ YAPILDI

Giresun’un Görele İlçesinde faaliyet gösteren Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Görele Şubesi, dostluk ve dayanışma gecesi düzenledi.

Geceye AK Parti Giresun Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu, Görele Dernekler  Federasyon Başkanı Birol Kardaş, engelli ve engeli aileleri katıldı.

omurilikfelclilerisernegi

Gecede engelliler adına konuşan TOFD Görele Şube Başkanı Asiye Divli, emeği geçen herkese teşekkür ederken, günümüzde engelli vatandaşlar için birçok engelin kalktığını bunların arasında gerek ulaşım araçlarında gerekse kurum ve kuruluşlarda engelliler için yapılan yeni düzenlemelerin oldukça memnun edici olduğunu söyledi.

Engellilerimizi daha iyi anlamak, onların yaşamlarını kolaylaştırmak için toplumun üzerine düşeni yapması gerektiğini belirten Asiye Divli,”Yarın başımıza ne gelecek bile biliyor muyuz? Onu için her sağlam bir engelli adayıdır. Bunu hiç unutmamız gerekiyor. Biz dernek olarak ilçe ve bölge sınırlarımız içinde yaşayan engelli hemşehrilerimizi kendimiz kadar önemseyerek çok yönlü hizmetler sunma çabasındayız. Tüm yaptığımız çalışmalarımızın amacı engelli bireyleri topluma kazandırmaktır. Kazandırırken de engellilerin eğitim, sağlık, sosyal ve istihdam alanlarını kullanabilmek, haklarını kazandırmak onları kendi ayakların üzerinde durabilmelerini sağlamaktır. Birçok engellilerimizi buraya getirmek isterdik ama bazı engellilerimiz engelleri nedeniyle evlerinde izlemeyi tercih ettikleri için o kadar verimli olamadık ama gelenlerden Allah razı olsun”dedi.

Gecede açık artırmaya koyulan gümüş kaplama kemençeyi 5 bin TL’ye Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk’e kaldı. Salim Öztürk aldığı kemençeyi AK Parti Giresun Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Cemal Öztürk’e vererek Gazi Meclise götürmesini istedi.

Karadeniz Giresunlular Derneği Başkanı Cevat Öksüz’e Plaket;

Almanyadan Giresun/Göreleye yaptığı maddi manevi katkılar nedeniyle Karadeniz Giresunlular BW derneği yönetim kurulu adına başkan Cevat Öksüz’e plaket takdim edildi. Plaketi Almanyada bulunan Cevat Öksüz adına derneğin basın danışmanı Ethem Bakar aldı. Plaket alırken kısa bir konuşma yapan Ethem Bakar ” Almanyada yaşayan derneğimiz üyesi yöneticisi bütün dostlarımızın sizlere selamını iletiyorum. başarılarınızın devamını diliyoruz.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, derneğe yardım yapan diğer kişi ve kuruluşlara plaket takdim edildi.

Engellilere destek olmak için Erdal Güvendi sahne alarak birbirinden güzel şarkılar seslendirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.