Uncategorized

Türkiye Sampiyonasina Giresun Ismi Yazildi

 

Çesitli illerden 27 erkek ve kiz takiminin katildigi sampiyonaya ilgi çok büyük oldu. Bu sezon ilk kez Giresun isminin de yazildigi müsabakalarda ilk defa yer almasina ragmen Giresun takimindan birçok isim Türkiye çapinda isimleri geride birakarak büyük bir çikis yakaladi.

Sampiyona için bir süre önce Giresun ilinde seçme yapan ve takim olusturma faaliyetlerine baslayan Giresun Mavi Mercan Su Sporlari Kulübü seçtigi sporcular ile geldigi Istanbul’dan mutlu dönüyor.


Giresun bölgesini ilk defa Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu etkinliginde gören federasyon yetkilileri Giresun’un bu mücadelesine yaptiklari destek sözleri ile katkida bulunmayi vaat ettiler. 


 

Müsabakalara 1 kiz 5 erkek sporcu ile katilan Giresun Mavi Mercan Su Sporlari Kulübü Teknik Direktörü ve Türkiye Sualti Sporlari Federasyonu Giresun Il Temsilcisi Cüneyt Sipal bu organizasyona gelene kadar birçok zorlukla karsilastiklarini anlatirken sunlara degindi. “ Giresun adina bu takimi kurmak hiçte kolay olmadi, Sualti ve Paletli Yüzme çok bilinen bir brans olmadigi için kendimizi veliler basta olmak üzere sporcularimiza çok zor anlattik, ancak bizleri bu camia ile tanistiran federasyon danismani Giresunlu büyügümüz Ethem Bakar’in çok büyük desteklerini gördük, Giresun Valimiz Sayin Mustafa Yaman’da her zaman yanimizda oldu Giresun Spor Il Müdürümüz Soner Maden ve Giresun Olimpik Yüzme Havuzu personeli de anlayisli davrandi ve böyle bir takim meydana geldi, Istanbul’a gelirken açikçasi bizi nasil bir ortamin bekledigini tahmin edemiyorduk, yasadigimiz ambiyans ve sampiyonadaki olumlu hava ben basta olmak üzere bütün sporcularimi hirslandirdi ve 3 kategoride baraji geçerek Türkiye çapinda bir çok sporcuyu geride biraktik, bunlarin arasinda milli olmus isimlerinde olmasi bizleri gelecek için umutlandirdi, ayrica Giresun takimi sampiyonadaki en genç takimdi, federasyonumuzdan aldigimiz övgüler Giresun olarak bizlere umut veren bir baska olaydi, bizleri Istanbul ilinde misafir eden Esenler Belediye Baskan Yardimcisi Bulancakli hemserimiz Faruk Aydin, yine bizlere yemek vererek takimimizi en iyi sekilde motive eden Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü hemserimiz Ali Aydin’a son olarak ta bu takimi bugünlere getiren Federasyon danismani Giresun’lu büyügümüz Ethem Bakar’a sahsim ve takimimda yer alan sporcularim adina tesekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

 


 

Giresun un gençleri müsabakalarin gözdesi oldu. Heyecan içinde müsabakalara çikan Giresun takimi yabana atilmayacak sporculardan olustugunu rakiplerine gösterdi.

 


 

Ilk defa böyle bir müsabakaya çikmalarina ragmen rakiplerine kök söktüren Giresun lu yüzücüler bir çogu milli seviyedeki sporcular ile basa bas mücadele ortaya koydu.  Katildiklari toplamda onyedi müsabakanin üçünde  Türkiye barajini geçen Giresunlu yüzücüler 17 müsabakada sadece 3 terk 2 de diskalifiye yasayarak ilk defa böyle bir sampiyonaya gelen takim için basari sayilabilecek bir mücadele örnegi gösterdiler.

 


 


 

Kapanis seramonisinde Giresun un gençleri ilk defa yer almanin gururunu yasadi.

 

Haber    :  Gurbetci Giresun Ajans

Resimler:   Onur Yazici-Tekirdag Temsilcisi

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.