SON DAKİKA!

Türkiye’nin Konuştuğu Doktor Esra Ersöz Genç Giresunlu

Türkiye’de Koronavirüs salgını sonrası görevlerini canla başla yapan Sağlıkçılar başta olmak üzere doktorlara uygulanan şiddet bitmek bilmiyor.

Son saldırı haberi Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nden geldi. Giresunlu Doktor Esra Ersöz Genç hasta yakını tarafından darp edildi.

Söz konusu hastanede tedavi gören akciğer kanseri olan koronavirüslü bir hasta hayatını kaybetti. Vefat sonrasında hasta yakınları edinilen bilgiye göre doktor Esra Ersöz Genç’e saldırdı.

Aslen Giresun’un Tirebolu ilçesinden olan Esra Ersöz Genç isimli nöbetçi doktoru oksijen tüpüyle kovalayan şahısların saldırısı sonrası doktor Esra Ersöz Genç, yaşadıklarını sosyal medya hesabından anlattı.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, doktora saldıran şahıs hakkında tekrar gözaltı kararı çıktı.

Aynı zamanda şahıs, emniyette verdiği ifadede “Doktora fiziksel bir saldırım olmadı. Babamın öldüğü haberi üzerine sinir krizi geçirdim. Babamın ölüm nedeniyle ilgili bazı sorularımız oldu, bunun üzerine gerginlik yaşandı. Öfkeme mani olamadım. Doktora saldırım olmadı” dedi.

Doktor Esra Ersöz Genç yaşadıklarını sosyal medya hesabı üzerinden yaptı.

İşte Esra Ersöz Genç’in sosyal medya hesabından paylaştıkları;

Öte yandan göz altına alınıp serbest bırakılan şahıs tekrar göz altına alındı.

Doktora saldıran ve ifadesinden sonra serbest bırakılan şahıs ve yanındaki bir kişi hakkında, görüntüler incelendikten sonra hakkında tekrar gözaltı kararı verildi.

Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde doktor Esra Ersöz Genç’e saldırıp, oksijen tüpüyle kovalayan İ.A.’nın (35) polise verdiği ifade ortaya çıktı.

Babasının ölüm haberiyle sinir krizi geçirdiğini ve öfkesini kontrol edemediğini öne süren İ.A., “Doktora fiziksel bir saldırım olmadı. Babamın öldüğü haberi üzerine sinir krizi geçirdim. Babamın ölüm nedeniyle ilgili bazı sorularımız oldu, bunun üzerine gerginlik yaşandı. Öfkeme mani olamadım. Doktora saldırım olmadı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.