SON DAKİKA!
giresunnaadyarismasi

UMRE İÇİN YARIŞAN LİSELERDE BİRİNCİ BELLİ OLDU

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Giresun Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Giresun İHL Öğrencileri Eğitim ve Kültür Derneği, ‘Liselerarası Sekizinci Naat Okuma Yarışması’nı Giresun Fen Lisesi öğrencilerinden Aygül Kılıçarslan birinci oldu.

NAADYARİSMASİ

Naat’ın Hz. Peygamber (s.a.v.)’e duyduğu sevgi, bağlılık ve hürmet hislerinin kaleme alındığı şaheserler olduğunu söyleyen Giresun İHL Öğrencileri Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Yunus Sarıgül, “Naat, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in daima hayatla bağlantılı, gönüllerdeki muhabbetle canlı olduğu inancının yansımasıdır. Mevlana, Yunus Emre, Süleyman Çelebi, Mehmet Akif Ersoy gibi nice şair ve yazarlar Hz. Peygamber (s.a.v.)’e olan sevgilerini dile getirmek için O (s.a.v.)’nun sağlığından günümüze kadar gayret sarf etmişlerdir. Bu organize ile liseli gençlerimizi teşvik etmek istiyoruz. Birinciye umre ödülü, ikinciye 5 çeyrek altın, üçüncüye 4 çeyrek altın ve diğer tüm katılımcılara mansiyon ödülü hediye takdim edileceğini” söyledi.

Yarışmaya 15 lisenin katıldığını açıklayan Başkan Yunus Sarıgül, “Giresun İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi, Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Giresun Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, 125.yıl teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Aksu Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Sağlık Lisesi, Giresun Anadolu İHL Lisesi, Fatih Ticaret Meslek Lisesi, Giresun Fen Lisesi, Hurşit Bozbağ Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nin öğretmen, öğrenci ve velilerine çok teşekkür ederim.” dedi.

Giresun 19 Eylül Spor Salonu’nda yapılan 8.Naat Okuma Yarışmasında birinciliği, Dursun Ali Erzincanlı ’nın ’Sen Yoktun’ adlı natıyla Giresun Fen Lisesi Öğrencisi Aygül Kılıçaslan, ikinciliği Dursun Ali Erzincanlı ’nın ‘Gelseydin’ naatıyla125.yıl Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Arslancan Altun, üçüncülüğü Merve Özer kazandı. Birinciye umre ödülü, ikinciye 5 çeyrek altın, üçüncüye 4 çeyrek altın ve diğer tüm katılımcılara mansiyon ödülü, altın hediye ve plaket takdim edildi.

naadyarismasigiresundayapildi

Yarışmaya Giresun Vali yardımcısı Fethi Yorulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, Müftü Necati Akkuş, Daire Müdürleri, Dernek ve Oda temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. 15 farklı liseden 15 öğrencilerin katıldığı yarışmaların jüri üyeleri Giresun Üniversitesi’nden Yrd. Doç.Dr. Sedat Maden, Yrd, Doç.Dr. Mustafa Tuncer Giresun Üniversitesi’nden Öğretim Görevlisi Abdullah Atacan Giresun Müftü Yardımcısı Muhammet Çınar, Müftülük Vaizi Cevat Erişti oluşturdu.

Haber:Abdullah Takı

1 Yorum

  1. çalışma ve sosyal güvenlik baknalığı tazminat alabilirsiniz diyor ama milli eğitim baknalığı alamazsınız diyor Reyhan arkadaşımız tazminatı almışmı önemli olan bu.bizim arkadaşta aynı durumda aynı yazı çalışma ve sosyal baknalığından geldi fakat milli eğitim baknalığı alamaz diye yazı gönderdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.