Uncategorized

Ümre ödüllü Naat Yarismasi

Altincisi düzenlenen yarisma Özel Idare Kültür Sitesi’nde gerçeklestirildi. Yarismaya Giresun Valisi Mustafa Yaman, Hakim Durmus Karaçali, Il Milli Egitim Müdürü Ömer Albayrak, Müftü Necati Akkus, AK Parti Il Baskani Mehmet Geldi, Daire Müdürleri, Dernek ve Oda temsilcileri ve çok sayida vatandaslar katildi. 8 farkli liseden 8 ögrencilerin katildigi yarismalarin jüri üyeleri Bulancak EML Edebiyat Ögretmeni A.Tevfik Korkmaz, Giresun Lisesi Edebiyat Ögretmeni Ridvan Sipçikoglu, Sinav Dersanesi Edebiyat Ögretmeni Ibrahim Baycan, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Hüseyin Özdemir ve Müzik Ögretmeni Ilknur Öztürk olusturdu.

 

Naat,  milletimizin Hz. Peygambere duydugu sevgi baglilik ve hürmet hislerinin kaleme alindigi saheserler oldugunu söyleyen Giresun Imam Hatip Lisesi Müdürü Asim Senel”Naat, Hz. Muhammed’in daima hayatla baglantili, gönüllerdeki muhabbetle canli oldugu inancinin yansimasidir. Mevlana, Yunus Emre,  Süleyman Çelebi,  Mehmet Akif Ersoy gibi nice sair ve yazarlar Hz. peygambere olan sevgilerini dile getirmek için O’nun sagligindan günümüze kadar gayret sarf etmislerdir. Bu organizede emegi geçenlere tesekkür ediyor, yarismaci ögrencilere basarilar diliyorum” dedi.

 

Yarismaya katilan Atatürk Lisesinden Tugba Kiliç, Ticaret Meslek Lisesi Özlem Yavuz, Giresun Lisesi Nihal Bayram, Fen Lisesi Ozan Bekdemir, Anadolu Imam Hatip Lisesi Hilal Usta, Aksu Anadolu Lisesi Arzu Civelek, Hursit Bozdag Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Sibel Civak, Mimar Sinan Anadolu Lisesi ögrencisi Ahsen Nazli Altun eserlerini sundular. Yarisma ögrenci ve velilerin çok heyecanli oldugu programda birinciligi Dursun Ali Erzincanli’nin ”Sen Yoktun” adli natiyla Giresun Anadolu Imam Hatip Lisesi Ögrencisi Hilal Usta, ikinciligi Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi Ahsen Nazli Altun, üçüncülügü Giresun Lisesi’nden Nihal Bayram kazandi. Dereceye giren ögrencilere ödüllerini Giresun Valisi Mustafa Yaman verdi. Birinciye Umre Ödülü ikinciye 5 çeyrek altin üçüncüye 3 çeyrek altin ve diger tüm katilimcilara plaket ve altin hediye edildi.

Giresun Imam Hatip Lisesi Ögrencileri Egitim ve Kültür Derneginin organize ettigi Giresun ili ve ilçeleri arasi Naat yazma yarismasi neticeleri de açiklandi.  70 eser arasindan birinci Tirebolu Anadolu Lisesi Ögrencisi Ali Mere ikinci Giresun Imam Hatip Lisesi ögrencisi Fatih Mehmet Akyol üçüncü l Bulancak Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi Ögrencisi Muhammet Maras ödüllerini Vali Mustafa Yaman’dan aldi.

Naat Okuma yarismasinda Reha Yeprem’in “Sen Aglama” adli natiyla katilan Atatürk Lisesi Ögrencisi Tugba Kiliç dereceye giremeyince gözyaslarina boguldu. Ögretmenleri, ailesi ve arkadaslari teselli etti. Kutlu Dogum coskusunu yasayan misafirler programi düzenleyenlere tesekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.