SON DAKİKA!

UMUT ORAN GİRESUN’DA BASIN TOPLNATISI DÜZENLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 24. Dönem Milletvekili ve CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran CHP Giresun İl Binasında gündemi değerlendirerek bir basın toplantısı düzenledi.

Gündemimiz tabi ki seçim, bir seçim dönemindeyiz 10 gün sonra genel seçim var diyen Umut Oran; “Ülkemiz için son derece önemli bir seçim ve 7 Haziran bizlere 1 Kasım için umutlu olmamızı gerektirecek birçok neden var. Bizde bu umutla çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve 1 Kasım’da da inşallah ülkemizin tekrardan demokrasi ile buluşması, tekrardan özgürlüklere kavuşması, tekrardan Cumhuriyetin değerleri Laiklik, sosyal ve hukuk devleti Türkiye’mizin tekrardan ilerleye bilmesi için önemli bir adım olacağına inanıyoruz” dedi.

“HİÇ KİMSEYE VERECEK ÖDÜN OYUMUZ YOK”
7 Haziran seçimlerinin sonuçlarında aslında artık tek parti iktidarının döneminin bittiğini, halkımızın başkanlık sistemine ve tek parti diktasına izin vermediğini net olarak ortaya koyduğunu söyleyen Umut Oran; “Bizlerde Giresun’da olduğu gibi eski milletvekillerimiz, önceki milletvekillerimiz bugünkü milletvekili adaylarımız ve bütün il örgütümüz hep beraber Türkiye’nin her yerinde büyük bir öz veri ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Milletvekili adayı olamasam da örgütümüze destek olmak için milletvekili aday arkadaşlarımıza destek olmak için bende il il, ilçe ilçe, belde belde, yurdumuzu karış karış geziyorum. Bugün Türkiye’yi gerçekten aydınlığa götürecek tek parti Cumhuriyet Halk Partisi bizde bir oyun arkasında bir oyun peşinde hep beraber çalışmalarımız yürütüyoruz, kimseye verecek her hangi bir emanet oyumuz yok olamaz, hiç kimseye böyle bir ödünç oy veremeyiz onun için oyumuzun arkasındayız peşindeyiz” ifadelerini kullandı.

“AKP’NİN YANLIŞLARINI ANLATIYORUM”

Umut Oran konuşmasında şunları ifade etti: “Bizler çok umutluyuz. İktidarımızın ilk 100 gününde ve 4 yılda yapacaklarımızı halkımıza açıkladık. Ben bu dönem aday değilim. Ülkemi dolaşıp AKP’nin yanlışlarını anlatıyorum. Biz parti olarak muhtarlarımızla ilgili çalışmayı 2010 yılında hazırladık. 3 dönem başbakanlık yapan, şimdi kaçak sarayda oturan devlet büyüğü sizleri yeni hatırladı. Sizi ayağına çağırıp şov yapma peşinde. 7 Haziran’da bu ülkede çok şey değişti. 13 yıllık AKP baskısı, diktatörlük özlemi bitti, seçimde Erdoğan ayrı, Davutoğlu ayrı sahne aldı. Bir gemide iki kaptan, gemi su aldı. Erdoğan’ın % 60’larda olan halk desteği, % 30’lara indi. Erdoğan’ın başkanlı hayali 7 Haziran’da bitti. AKP her konuda ayrımcılık yaptı. Bizim Belediye Başkanımız Kerim Aksu, sosyal demokrat anlayışıyla halkımıza hizmet üretti. Ve ikinci dönemi kazandı. Bizler muhtarlarımızı devlet memuru haklarına kavuşturacağız. Yeşil pasaport alabileceksiniz. Arkadaşlar, sarayda oturan Erdoğan’ın başına sanki saksı düştü 2002’de iktidar olup sizi 2015‘te hatırladı. Bu ülkeye hepimizin sorumluluğu var. Kokmayacağız ve bu baskıcı iktidarı 1 Kasım’da göndereceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.