SON DAKİKA!

ÜNLÜ TOPHANE PİDESİ İSTANBUL FATİH’TE

İstanbul Fatih ilçesinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Karadeniz Pidecisi bu Ramazan ayında müdavimleri ve müşterilerine büyük bir süpriz yaparak Giresun’un ünlü Tophane Pidesini servise sundu.

Karadeniz’in en sevilen pidelerinden biri olan Tophane, Ramazan ayı boyunca Fatih Karadeniz Pidecisi’nde tutkunlarını bekliyor.

Tarihi Tophane Pidesi Ramazan’da İstanbul’da

Ramazan sürprizi Tophane bir ay boyunca Fatih Karadeniz Pidecisi’nde. Usta eller tarafından şekil verilen ve özel mayalama tekniğine sahip hamur, tarihi taş fırında odun ateşinde pişiriliyor. Özel tombak şeklindeki Tophane’nin üstü şapka şeklinde kesilerek içine tereyağı ve yumurtanın sarısı ekleniyor. Tophane’nin kenarının tereyağına ve yumurtanın sarısına banarak yendiği bu benzersiz lezzet pide tutkunlarına Ramazan’da lezzet şöleni yaşatıyor.

İftarların Buluşma Noktası

Sıcak Ramazan günlerinde, lezzetli ama bir o kadar da hafif ve sağlıklı bir iftar arayanların buluşma noktası da olan Fatih Karadeniz Pidecisi, kullandığı yöresel malzeme ve yüzde 100 organik ürünlerle yaptığı özel Trabzon peynirli, kavurmalı, kuşbaşılı, tereyağlı ve meşhur kapalı kıymalı pideleriyle pide severlere geleneksel bir iftar keyfi yaşatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.