SON DAKİKA!

UYARILARA RAĞMEN BAYRAM BOYUNCA 8 KAZADA 15 YARALI

Bayram tatilinde Giresun’da 8 trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda 15 kişi de yaralandı.

Türkiye genelinde üç günlük Ramazan Bayramı tatilinin bilançosu ağır olurken, Giresun’da ise geçtiğimiz yıla baktığımızda kaza sayısında önemli ölçüde azalma olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı’nda Giresun’da bir çok ölümlü kazanın meydana geldiğini hatırlatan Trafik Kazaları Önleme Derneği Başkanı Cevdet Turan, bu yıl ise alınan önlemlerin olumlu sonuç verdiğini söyledi. Karadeniz Sahil Yolu Giresun sınırlarında tatilcilerden dolayı trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi’nin aldığı önlemlerin olası faciaları önlediğini belirten Cevdet Turan, sadece 8 trafik kazasında 15 yaralının olduğunu kaydetti.

Trafik Kazalarını önleme Derneği Başkanı Cevdet Turan”İlimiz sınırları içerisinde 8 trafik kazasında 15 kişi yaralanmış ancak hiç birisinin hayati tehlikesi bulunmamaktadır.Bu kazaların geçen yıla oranla düşük olmasının ise başlıca nedeni sürücülerin daha bilinçli olmalarının yanı sıra emniyetin zorunlu mola ve ikram uygulamalarıdır.Bu konuda emniyet teşkilatımızı kutluyoruz” dedi. –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.