SON DAKİKA!

UYUŞTURUCU SATICILARINA BİR DARBE DAHA

Giresun Emniyet Müdürlüğü ve Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri Giresun Merkez ve Bulancak ilçe merkezli bir operasyonla uyuşturucu tacirlerini kıskıvrak yakalayıp adalete teslim etti.

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Giresun il Merkezi ve Bulancak İlçesinde “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yapmak” ve “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmak” suçlarının faillerine yönelik olarak yapılan istihbari çalışmalar neticesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarda; 09.01.2015 günü Çıtlakkale Mahallesinde uyuşturucu madde kullanıldığı yönünde yapılan ihbarı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalarda; Ö.T isimli şahsın ikametinde yapılan aramada şahsın odasında alüminyum folyo kâsesi içerisinde jelatine sarılı 62 gram esrar maddesi, jelatine sarılı vaziyette tütünle karışık 15 gram esrar maddesi, çeşitli markalarda 8 paket sigara sarmada kullanılan çarşaf, 2 paket filtre kağıdı elde edilerek muhafaza altına alınmıştır.

Konu ile ilgili Ö.T ve suça sürüklenen çocuk Ö.O. çıkarıldıkları adli makamlarca serbest bırakılmışlardır.

Bulancak İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde N.I. isimli şahsın İl dışından uyuşturucu madde getireceği ve A.Ç. isimli şahıs ile satışını gerçekleştireceği bilgisine ulaşılmıştır.

Bulancak İlçe merkezinde fiziki takibe alınan A.Ç isimli şahıs 10.01.2015 günü C.P. isimli şahısla buluşarak karşılıklı bir şeyler alıp verdikleri tespit edilmiştir. Her iki şahsın üzerinde yapılan aramada 96,62 gram kubar esrar maddesi ve uyuşturucu madde alışverişinde kullanıldığı değerlendirilen 425TL bulunarak muhafaza altına alınmıştır. Aynı zamanda A.Ç isimli şahsın ikametinde ve müştemilatında yapılan aramada 100 gram ağırlığında Hint Keneviri bitkisi tohumları bulunarak muhafaza altına alınmıştır. Olayla ilgili adli işlem sonucunda A.Ç tutuklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.