Uncategorized

Vali Ali Haydar Öner e Istanbul Çikarmasi

Giresun Dernekler Federasyonu (GIRDEF) baskanlik divani üyeleri ile birlikte vali Ali Haydar Öner e giden Kiriklarelili dernek baskanlari vali Öner in kendilerine yaptigi karsilamaya hayran kaldi.

 


 

Heyette Giresun adina GIRDEF Genel Baskani Sitki Ada, GIRDEF Genel Baskan Vekili Ethem Bakar, GIRDEF Baskanlik Divani üyesi Veysel Akalin, GIRDEF Baskanlik Divani Üyesi Adil Güler, Kiriklareli adina ise Istanbul Kiriklarelililer Dernegi Baskani Nazmi Malçok, Dernek Baskan Yardimcisi Sebahahttin Içöz, Dernek Baskan Yardimcisi Ali Koç, Dernek Baskan Yardimcisi Ferit Çakan, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Necati Altiner, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Yakup Altiner,  Kiriklareli Vize Ilçesi Sogucak Köyü Muhtari Osman Çalim vardi.

 

 

 

Yapilan ziyaret sirasinda Giresun eski valisi Ali Haydar Öner Giresun ile anilarini anlatirken hiçbir zaman Giresun u unutmadigini en güzel dostluklari Giresun ilinde yasadigini söyledi.

 

GIRDEF Genel baskani Sitki Ada ise ” Sayin valimiz Giresunlu hemserilerimizin gönlüne taht kurmus bir çok eserler birakmis ve devletin sayginligini ilimizde artirmis bir yöneticidir. Kendisinin ayni basariyi Kiriklereli nde sürdürecegini düsünüyorum. ” seklinde konustu.

 

Kiriklareli heyeti adina konusan Istanbul Kiriklarelililer Dernek Baskani Nazmi Malçok ” Sayin valimize hos geldiniz ziyareti yapmaktan dolayi çok mutluyuz. Bizler Vize ilçesi Sogucak Köyünden kalkip ekmek derdi nedeniyle Istanbul iline yerlestik ancak köyümüzüde asla unutmadik. Bu ziyarete köy muhtarimizla birlikte geldik, bizleri kabul ettiginiz tesekkürlerimiz sunuyoruz.” dedi.

 

Daha sonra Vali Ali Haydar Öner köy muhtarina bir isteginin olup olmadigini sordu; Köy muhtari Osman Çalim ” öncelikle vilayetimize hos geldiniz insallah hayirlisi olur bizim köyümüz afet görmüs bir köy DSI köyümüze bir istinat duvari yapiyor, bu nedenle köy yollarimiz bozuldu eger programa aldirabilirsek yollarimiz onarmak istiyoruz. ” dedi.

 

Vali Ali Haydar Öner ise hemen ilgili birimleri arayarak canli olarak köyün problemleri ile ilgililendi. Samimi bir hava içinde geçen ziyaret her iki taraf içinde güzel anilarla geçti.

 

Resimler :Kiriklareli Valiligi

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.