SON DAKİKA!

Vali Dursun Ali Sahin 23 Nisan Mesaji

 Vali Sahin mesajinda su ifadelere yer verdi.  


            “Degerli Giresunlular,
            Sevgili Ögrenciler…
 
            Millet egemenliginin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açilisinin 91.Yildönümünü kutlamanin sevincini, heyecanini ve coskusunu yasiyoruz.
 
            Türkiye Büyük Millet Meclisinin açilmasi Türk Milletini aydinliga çikaran süreçte çok önemli dönüm noktalarindan biridir. Sanli Meclisin kurulmasi yeni Türk Devletinin hayata geçirilmesi yolunda atilan önemli bir adimdir.
 
            TBMM tarafindan bu özel günün çocuklara bayram olarak armagan edilmesi ise; dünyada bir ilk olma özelligi tasimakla beraber, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüslülügünü ve çocuklara verdikleri önemi ifade etmektedir.
 
            Çocuklarimiza daha güzel, daha yasanabilir bir ülke birakmak onlari gelecege hazirlamak herkesin üzerine düsen sorumluluklari yerine getirmesiyle mümkündür. Çocuklarimizi; ülkesini ve milletini seven insanlar olarak yetistirmek, onlari dünyada güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin onurlu ve basi dik vatandaslari kilmak bizlere düsen en önemli görevlerdir. Yarinlari teslim edecegimiz çocuklarimiza ilgi, anlayis ve sevgi göstererek her zaman hosgörüyle yaklasmaliyiz.
 
            Sevgili çocuklar;
 
            Ülkemizin en degerli varligi olarak, gelecegimizin güvencesi, yasam sevincimiz ve umudumuzsunuz.
 
            Sizlere düsen görev, bilime ve gelisen teknolojilere açik, okuyan, sorgulayan, arastiran ve bunlarla birlikte düsünen ve düsündüklerini düzgün bir sekilde ifade edebilen, dürüst, çaliskan ve basarili fertler olmaktir.
 
            Bu görevi en güzel sekilde yapacaginiza ve bu mirasa en güzel sekilde sahip çikacaginiza olan güvencimiz tamdir.
 
            Dilegimiz, tüm dünya çocuklarinin sevgi, baris ve huzur içinde, kardeslik duygulariyla her günü bayram coskusuyla yasamalaridir.
 
            Bu duygu ve düsüncelerle, Büyük Atatürk ü, Birinci Mecliste görev yapan üyeleri, Kurtulus Savasinin tüm kahramanlarini saygi ve rahmetle aniyorum. Tüm Giresunlu hemserilerimin, özellikle çocuklarimizin, 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramini kutluyor, saygi ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.


Vali Dursun Ali Sahin Koltugunu teslim etti;

 


 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayrami kutlamalari programi çerçevesinde 22 Nisan 2011 günü saat 14.00 de 23 Nisan Ilkögretim Okulu ögrencilerinden Aleyna Basak ili temsilen bir müddet yönetti.

 

Basak, Bugün’ün özel gün olmasi dolayisiyla, sinema yüzme havuzu ve tiyatrolarin çocuklara ücretsiz olmasini isteyerek ilimizde turizmin canlandirilmasiyla issizligin azalacagini söyledi.

Bu açiklamanin ardindan Milli Egitim Müdürü, Il Emniyet Müdürü ve Belediye Baskanini arayan temsili Vali Basak, bazi konularda talimatlar verdi.
 
Vali Dursun Ali Sahin’de, Sembolik olarak ili bir süre yöneten ögrenci Basak’in iyi bir yönetim sergiledigini kaydederek, “Idarecilerin bugünü dünden, yarini da bugünden ileri olmalidir” dedi.
 
23 Nisan’in çocuklara armagan edilmesinin Yüce Atatürk’ün ileri görüslülügünü ve çocuklara verdikleri önemi ifade ettigini belirten Vali Sahin, yine Atatürk tarafindan 19 Mayis’in gençlere ve 29 Ekim Cumhuriyetin ilan edilmesinin de vatandasa bayram olarak armagan edilmesine dikkat çekerek her 23 Nisan’da ülkemizin daha da geliserek güçlendigini söyledi.
 
Vali Sahin, kendisini ziyaret eden ögrencilere saat ve kalem hediye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.