Uncategorized

Vali Dursun Ali Sahin Ek Ödenek Müjdesi Verdi

Espiye’de özel bir restaurantta verilen yemege, Il Genel Meclisi Baskani Osman Öden ve Il Genel Meclis Üyelerinin yani sira Il Özel Idare Genel Sekteri Mehmet Emür, Genel Sekreter Yardimcilari Hüseyin Taskin, Orhan Aydin, Yol ve Ulasim Hizmetleri Müdürü Mustafa Kemal Bilgin katildi.
Yemegin ardindan bir konusma yapan Vali Sahin, göreve baslayali 3 ay oldugunu bu süre içerisinde ili tanimak ve sorunlari yerinde tespit etmek için incelemelerini sündürdügünü, Giresun’a kazandirilabilecek hizmetler konusunda sürekli arastirma içerisinde bulundugunu kaydetti.


Seçimler dolayisiyla yanlis anlasilmamasi için bazi ihalelerin seçim sonrasina ertelendigini belirten Vali Sahin, “Artik önümüzde hiçbir mazeret ve engel kalmadi. Hizli adimlarla çalismalarimizi sürdürecegiz. Hava muhalefetinden dolayi bazi islerimiz aksamis olabilir. Bu açigi kapatmak için Özel Idare basta olmak üzere tüm birimlerimiz çalisma temposunu hizlandirmak zorundadir” dedi.


PROMOSYON PARALARIYLA YENI ARAÇLAR ALINACAK


Il Özel Idare Bütçesinin 25 Milyon TL’den 35 Milyon TL’ye çikarilacagi ve ilçelere 3 Milyon TL Ek Ödenek müjdesini veren Vali Sahin, konusmasini söyle sürdürdü “Haziri herkes kullanir, önemli olan kaynak bulmaktir. Harsit Vadisi’ne kurdugumuz 2 kontrol noktasi sayesinde hem çevre tahribatini hem de kaçak malzeme alimini önlüyoruz. Ayrica Özel Idare bütçesine de ayda ortama 100 bin TL. kaynak sagliyoruz. Yine bankalarda bulunan paralardan 750 bin TL promosyon ücreti elde ediyoruz. Bu ek gelirle Özel Idareye yeni is makineleri alarak önemli hizmetler yapacagiz. Özel Idareye temin ettigimiz 2 çöp kamyonu ile merkezi köylerimiz ve yaylalarimizin çöplerini topluyoruz. Önümüzdeki günlerde Istanbul’dan 2 çöp kamyonu daha temin ederek, köylerimizi çöplerden arindiracagiz. Paramizi gereksiz yere harcamayarak yol, su, egitim, saglik, çevre ve spor önceligimiz olacaktir. Önümüzdeki 3 yil içinde ilin yol ve su sorunu kalmayacak. Diger alanlarda çok iyi yere gelecegimize ve sizlerle birlikte Giresun’a önemli hizmetler yapacagimiza inaniyorum.”


HAVAALANI BÖLGEYI KALKINDIRACAK


 Ordu-Giresun Hava alaninin tamamlanmasi ile birlikte bölgemizde önemli bir canlilik olacagini dile getiren Vali Sahin, Hava alani bitmeden önce Ada, Kale ve Yaylalarda turizme yönelik yatirimlar yapilmasi gerektigine dikkat çekti. Vali Sahin, Kümbet-Uzundere’nin turizme çok uygun bir yer oldugunu, burada bir göl olusturarak etrafina oteller, dinlenme yerleri, restaurantlar vb. yatirimlarin yapilmasi için proje hazirlik asamasinda oldugunu söyledi.


Ilimizin gelisimi için önem arz eden yapilasma ve imarlasmanin sinirlarini belirleyecek olan Çevre Düzeni Planinin askiya çikacagini da belirten Vali Sahin, Plani titizlikle incelettigini, her kurum ve kurulustan incelemelerini istedigini, sonuca göre degisiklik yapilmasi için girisimlerde bulunacagini söyledi.


Konusmasinin son bölümünde küçük 7 ilçede bulunan Özel Idarelerin is yükünün az oldugunu belirten Vali Sahin, 7 Ilçe Özel Idarelerin kapatilarak islemlerin Merkezden yürütülmesini ve buralarda görevli Müdürlerinde unvanlari sakli kalmak sarti ile merkezde görevlendirilmesi önerisinde bulundu.


ÖDEN: “HIZMET ALANINDA ÖNEMLI ADIMLAR ATILDI”


 Il Genel Meclis Baskani Osman Öden’de “Bu aksam uzun süredir bekledigimiz tablo gerçeklesmistir. Sayin Valimiz geldigi günden bu yana ilimizin sorunlarinin çözümü için canla basla çalisiyor. Valimiz göreve baslamalarinin ardindan hizmet alaninda önemli atilimlar baslamistir. Ilde bir hareketlilik ve canlilik meydana gelmistir. Sayin Valimizin hareketliligi bizleri de heyecanlandirarak motive etmistir. Il Genel Meclisi olarak Sayin Valimizle birlikte önemli hizmetlere imza atacagiz. Buradaki birlikteligin ve bilgi alisverisinin çok faydali olacagina inanarak Sayin Valimize tesekkür ediyorum” seklinde konustu.


Il Genel Meclis Üyeleri de sorunlarini belirterek çesitli konulardaki görüslerini açikladilar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.