Uncategorized

Vali Mustafa Yaman in Kurban Bayrami Mesaji

Bayramlar darginlik ve kirginliklarin unutuldugu, sikinti ve kaygilardan uzaklasarak, dini duygularin yogun olarak yasandigi, dostlugun, kardesligin, birlik ve beraberligin, pekistigi müstesna günlerdir.
 
Milli ve manevi degerlerin, gelenek ve göreneklerin unutuldugu ve yozlastigi günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasindaki yardimlasma ve dayanisma duygulari kuvvetlenerek, birlik ve beraberlik suuru daha da güçlenmektedir.
 
Insanlari kaynastiran ve toplumu bütünlestiren bayramlar, sahip oldugumuz kutsal degerlerin toplum hayatinda yeniden canlandirilmasi ve yeni nesillere aktarilmasi için bir firsat olarak degerlendirilmelidir.
 
Bayramlarin sevincini, coskusunu, yardimlasma ve dayanisma duygularini, hayatimizin her gününe yayabilmek için daha çok çaba göstermeliyiz. Özellikle yasli, kimsesiz, fakir ve yardima muhtaç vatandaslarimizi bu bayram günlerinde ziyaret etmeli, onlarla bayramin manevi huzur, sevinç ve heyecanini yasamali ve paylasmaliyiz.
 
Bu duygu ve düsüncelerle, tüm hemserilerimizin Kurban Bayramini kutlar, saglik, huzur, mutluluk ve güven içerisinde bir bayram geçirmelerini diler, sevgi ve saygilarimi sunarim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.