Uncategorized

Vali Sahin Merkez Mahalle Muhtarlarini Uyardi

Giresun Valisi Dursun Ali Sahin, mahalle muhtarina seslenerek, “Önümüzde bir buçuk ay sonra bir seçim süreci basliyor. Bu seçim sürecinde kimseyi baski altina sokmadan seçim güvenliginin saglanmasinda bizlere yardimci olacaksiniz” dedi.


Sahin, valilikte merkez mahalle muhtarlariyla bir araya geldi. Toplantida konusan Sahin, valilik olarak, muhtarlarin her zaman yaninda olduklarini söyledi. “Devlette birlik esastir. Yerel yönetimiyle, sivil toplum yönetimiyle genel yönetimle devlet tektir.” diyen Sahin sözlerini söyle sürdürdü:


“Bunlarin bir ayagi eksik olursa orada is görülmez. Belediyelerin yani sira muhtarliklar da yerel yönetim sayilir. Muhtarlarimiz hizmetin basidir. hizmeti esas yapacak olan kurumdur. devletin birligi esasindan hareketle muhtarlarimizla birligimiz her zaman sürecektir.


Mahallelerdeki hizmetlerde, Ben mahalle muhtariyim sadece ilmuhaber vermekle yükümlüyüm diyorsaniz bu yanlis düsünce. Sizin orada bulunmaniz mahalledeki aksakliklari aninda belediye valilik ya da diger ilgililere bildirmelidir. Eger bildirmiyorsaniz görevinizi eksik yapiyorsunuz demektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.