SON DAKİKA!

Vali Sahin Muhtarlari Uyardi

Üçüncü kez muhtarlarla bir araya gelindigini hatirlatan Vali Sahin, Muhtarlarin görevlerini iyi bilmesini isteyerek “Ilde Vali, Ilçede kaymakam ne ise köyde muhtar O’dur. Sizler benim köylerdeki temsilcilerimsiniz, köye giren, çikandan hatta uçan kustan haberiniz olsun. Bu konuda köylüleri de uyarin. Süpheli kisileri aninda dogru olarak ihbar edin. Kendi degerinizi bilin, kendinizle barisik olun. Kendisiyle barisik olmayan basarili olamaz.” dedi.
 
Toplam 48 köyden sadece 10’un da köy odasi oldugunu ögrenen Vali Sahin, kullanilmayan köy okullarinin köy odasi, muhtarlik, misafirhane olarak degerlendirilmesi amaciyla beraberce onarilacagini söyledi.
 

15 Yasini Doldurmamis Findik Isçisi Çalistirmayin
 
Vali Sahin findik toplamak amaciyla il disindan gelen isçilere modern geçici barinma yerleri yapildigini belirterek, gelen isçilerin geçici olarak buralarda barindirilacagini söyledi.
 
16 yasinda küçük çocuklarin çalistirilmamasi ve bu durumun köylülere duyurulmasini isteyen Vali Sahin, 10-16 yas arasi isçi çocuklarin yatili okulda toplanarak her türlü ihtiyaçlarinin karsilanacagini, çocuklara sosyal, kültürel, sportif imkanlar sunulacagini kaydetti.
 
Konusmanin son bölümünde kapidan satislara da deginen Vali Sahin, çesitli olumsuzluklara karsi hurdacilarin köye girislere izin verilmemesi, belgesi olmayan saticilara da kapi kapi dolasarak satis yapmalarina izin verilmemesine, belgesi olanlarin da sözlesmelerinin iyi tetkik edilmesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.