GÜNCEL

VALİ ŞAHİN SPOR BAKANIN’DAN GİRESUN’A KADRO İSTEDİ

Ankara’da devam 81 il valisinin katıldığı toplantılar devam ediyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanı Suat Kılıç tan ilçelere müdür isteyen Giresun Valisi Dursun Ali Şahin en dikkat çekici isim oldu.

Bakan Suat Kılıç, 2012 yılında 81 ilde şu anda 30 yüzme havuzu, 129 spor salonu, 78 gençlik merkezi, 13 atletizm pisti, 124 futbol sahası ve 31 diğer spor tesisleri olmak üzere 405 projeyi yürüttüklerini belirtti. Bu projelerin rakamsal büyüklüğünü 1 milyar 480 milyon lira olduğunu vurgulayan Kılıç, 405 proje için harcanan kaynağın 526 milyon lira olduğunu bildirdi. Kılıç, ayrıca 2013 yılı yatırım programına 12 yüzme havuzu, 42 spor salonu, 77 gençlik merkezi, 6 atletizm pisti, 125 yeni futbol sahası ve 26 yeni diğer tesisler olmak üzere 288 yeni spor tesisini dahil ettiklerini kaydetti.

Bakanlığının gerçekleştirdiği ve yeni yılda gerçekleştirmeyi planladığı projeleri anlatan Suat Kılıç’a daha sonra valiler sorunlarını yöneltti. Giresun Valisi Dursun Ali Şahin’in, “Giresun’da bir spor il müdürü var, 16 ilçe boş, bir kişi dahi yok. Görevlendirmeler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluyordu, onlarda kaldırılınca mal mülk ortada kaldı” yönündeki ifadelerine ilişkin Bakan Kılıç, “Maalesef, bu konuda Görevde Yükselme Yönetmeliği’ne tabi olmaksızın ilçe müdürü ve gençlik merkezi müdürü atamaya yönelik bir Bakanlar Kurulu kararı çıkardık. Fakat maalesef Danıştay’da yürütmesi durduruldu. Bizim listemiz imzadaydı, Danıştay tarafından durdurulduğunda. İmzalayıp uygulamaya koyabilirdik ama bu takdirde hem müdür olan hem de müdür olmayan, hukuken tartışmalı bir statü ortaya çıkmış olacaktı” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.