Uncategorized

Vali Taskesen gitmeyecek gibi çalisiyor

Giresun Valiligi Samanlik kirani Mahallesine Sehit Ismail Bay Kültür Arastirmalari ve Uygulamalari Merkezi kuruldu.


Merkez bünyesinde Giresun kulturtv.com adiyla kurulan internet televizyonu yayin hayatina basladi. Televizyon 24 saat süreyle ilimizin kültürel degerleri ile tarihi ve turistik mekânlarini tanitacak.


 


Merkezin tanitimi bugün Vali Mustafa Taskesen tarafindan yapildi. Valiligimiz adina Kültür Arastirmalari ve Uygulamalari Merkezini hayata geçiren Giresun Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Ögretim Üyesi Doç.Dr. Erdogan Altinkaynak Vali Taskesen’e Merkezin bahçe ve iç bölümlerini gezdirerek çalismalar hakkinda bilgiler verdi.

 Kültür Merkeziyle ilgili bilgiler Veren Vali Mustafa Taskesen, Ögrenci azligindan tasimali sisteme alinan ve kapanan okulun, binasinin yeni ve bulundugu yerinde çok güzel oldugundan kültür amaçli degerlendirildigini söyledi.


 


Ilimizin her yönüyle tanitimi için Merkez bünyesinde bir televizyon kuruldugunu belirten Vali Taskesen, televizyonda 24 saat boyunca Giresun’la ilgili belgeseller, kültürel programlar, tarihi ve turistik yerlerin tanitilacagini programlar yayinlanacagini kaydetti.


 Vali Taskesen; Merkez bünyesinde Giresun mutfagi, musikisi ve etnografyasinin tanitildigi bölümler ile, Giresun el sanatlari ve hediyelik esyalarinin üretildigi ve sergilendigi bölümlerin yer alacagini, Giresunlu Yazarlar ve Giresun’u Yazanlar Kütüphanesinin bulunacagini, Türkçe, Ingilizce, ve Rusça olmak üzere 3 dilde yayinlanacak olan bir Sosyal Bilimler Dergisinin çikarilacagini söyledi.


 Vali Taskesen, Ilimiz kültürel degerlerinin ortaya çikarilmasi amaciyla ögrencileri ile birlikte aylarca gönüllü olarak çalisarak büyük hizmetler veren be bunun sonucunda da bu Merkezin açilisini saglayan Erdogan Altinkaynak ve ekibi ile internet televizyonunun kurulmasinda teknik destek saglayan Yasar Çakir’a tesekkür ederek basarilar diledi.


 Kültür Merkezinin kurulmasinda büyük katkisi olan Yardimci Doçent Doktor Erdogan Altinkaynakta; Giresun’u dünyanin tanidigi bir kent olmasi yolunda gönüllü olarak çalistiklarini belirterek, Türkiye’de ilk defa böyle bir proje uygulandigini söyledi. Altinkaynak “Giresun’a ve dolayisiyla ülkeme hizmet etmekten mutluyum. Merkezsin hizmet alimlari yöre halkindan saglanacak. Bizlere her türlü destegi veren Sayin Valimize ve Vali Yardimcilarimiza, Köy muhtari ve diger emegi geçenlere tesekkür ediyorum.” dedi.


 Tanitim programina Vali Yardimcisi Süleyman Özçakici, Özel Idare Genel Sekreter Yardimcisi Hüseyin Taskin Köy Muhtari ve basin mensuplari katildi.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.