Uncategorized

Vali Yaman Giderken Bile kazandiriyor

Sayin Valimiz Mustafa YAMAN’in Giresun ili için büyük gayretlerle baslatmis oldugu vizyon projelerden birisi olan “Giresun Gençlik ve Turizm Merkezi Projesi” Teyyaredüzü SGK kavsagi mevkii dolgu alani üzerinde, Y.Mimar Feray LARÇIN ve Valilik Proje Ofisi tarafindan hazirlanmis olup, Dogu Karadeniz Kalkinma Ajansina sunulmustur. 

 

Dogu Karadeniz Bölgesinde turizm tesislerinin çesitlendirilmesini hedefleyen proje, Giresun ilinde kültürel ve sportif turizmine yönelik altyapinin güçlendirilmesi ve yerli/yabanci turistlerin faydalanacagi kültür, etkinlik ve spor odakli faaliyetlerin düzenlendigi bir çekim merkezi olusturulmasini amaçlamaktadir.

Giresun Valiliginin hazirladigi proje faaliyetleri arasinda farkli spor dallarina yönelik saha, kadinlarin kültürel ve sosyal faaliyetler yürütecegi etkinlik alani, çocuk oyun alanlari, bowling salonu, açik hava etkinlikleri ve amfi tiyatro, yürüyüs parkurlari ile yerli ve yabanci turistlerin sehrin panaromik görüntüsünü alabilecekleri seyir terasi, hazirlanan bu proje kapsaminda yer almaktadir.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.