Uncategorized

Vali Yaman Ödül Aldi

Giresun Is Hayati Dayanisma Dernegi (GISHAD) tarafindan “Yilin Enleri” ödül törenin 2. si dernek binasinda gerçeklestirildi. Törende, GISHAD tarafindan yatirimci, sivil toplum kurulusu, yilin bürokrati ve onur ödülleri dallarinda “Yilin Enleri”ne ödüller verildi. “Yilin Enleri” ödül töreninde, Giresun da göreve basladigi ilk günden itibaren bürokratik kurallari yikmasi, halka yönelik toplantilar düzenlemesi, yaptigi esnaf ziyaretleri ile halki kucaklayici izledigi politikalarindan dolayi Vali Mustafa Yaman, GISHAD tarafindan onur ödülüne layik görüldü. Vali Yaman a ödülü GISHAD Baskani Mehmet Selim Kitapçi tarafindan verildi.


Törende konusan GISHAD Baskani Mehmet Selim Kitapçi, çok az sayida olan yatirimlari ödüllendirmek, bundan sonra yapilacak olan yatirimlari tesvik etmek ve bir yandan da yeni yatirimlari özendirmek amaciyla ödül töreninin düzenlendigini söyledi. Kitapçi, bu yil ödül almaya hak kazananlarin, büyük gayretler sarf ettiklerini ve daha niceliklerini hak eden bir profil sergilediklerini vurgulayan Kitapçi,”Bürokratlarimizin kendi dallarinda ki basarili ve durmak bilmeyen çalismalari sehrimiz adina gurur vericidir.

 

Sivil toplum kuruluslarinin çevreye duyarliligi halkin yardimina kosmalari, gönüllülük esasina dayanarak hiçbir beklenti içinde olmadan ilimiz insanlari için kosusturmalari çok kutsal bir davranistir. Ya is adamlarimizin yaptiklari yatirimlarla hem risk aliyor, hem para harciyor, hem de istihdam sagliyor. Ve tasin altina elini koymaktan çekinmeyen krizlerde bile moralini bozmadan yatirim yapip ilimize büyük katki saglayan is adamlarimiza minnet sunuyorum.” dedi.

Giresun Valisi Mustafa Yaman in, kisa süre önce göreve baslamasina ragmen, kendilerinin ve Giresun un takdirini kazandigini savunan Kitapçi, söyle konustu:
“Sayin valimiz kisa bir süre önce göreve baslamasi ve hemen akabinde devletin birimleri ile hizli temas kurdu. Halka yakin ve samimi diyaloglari ve su sözü benden randevu almaya gerek yok, ben makamimdaysam ve isigim yaniyorsa buyurun gelin demesi devletin sicak, samimi ve gücünü halka hissettirmesi noktasinda bizlerin ve tüm Giresun un takdirini kazanmistir.
 


 

“Yilin Enleri”nde, yatirimci dalinda Özel Ada ve Kent Hastaneleri yöneticileri, bürokrat dalinda Giresun Il Saglik Müdürü Dr. Cengiz Cindemir ile onur ödülü dalinda da Giresun Belediye Baskani Kerim Aksu ve Giresun Valisi Mustafa Yaman a ödüller verildi.
Törene, Giresun Emniyet Müdürü Cemal Levent, Giresun Ticaret ve Sanayi Odasi Yönetim Kurulu Baskani Hasan Çakirmelikoglu, Giresun Il Genel Meclis Baskani Osman Öden, Giresun Il Özel Idare Genel Sekreteri Cumhur Melikoglu, GISHAD Yönetim Kurulu ve üyeleri katildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.