SON DAKİKA!
vedatahsencosargiresun

VEDAT AHSEN COŞAR GİRESUN’DA

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Giresun Baro Başkanı Gültekin Uzunalioğlu’nun davetlisi olarak Giresun’a geldi.

barolarbirligigiresunda

Giresun Barosu’nu ziyaret eden Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Vedat Ahsen Coşar, “Yargının ciddi sorunları var. Ülkenin en büyük sorunu hukuk, hatta hukuksuzluk sorunudur” dedi.

TBB Başkanı Vedat Ahsen Coşar, Giresun Barosu’nu ziyaret etti. Ziyaratte Giresun Baro Başkanı Gültekin Uzunalioğlu, Giresun Barosu Genel Sekreteri Ahmet Köksal ve baroya bağlı avukatlar hazır bulundu. Burada kısa bir açıklama yapan Coşar, savunmanın özgür olması gerektiğine işaret ederek, “Savunmanın ciddi sıkıntıları var. O sıkıntıların önümüzdeki dönemde aşılmasını istiyoruz. Savunmanın özgür olması gerekir, çünkü herkesin savunulmaya ve savunmaya ihtiyacı vardır. Yargı, hepimizin ortak güvencesi olduğu için savunmanın sorunlarına da ilgi göstermek gerekir. Yargının ciddi sorunları var. Ülkenin en büyük sorunu hukuk, hatta hukuksuzluk sorunudur.

Yargının hiç kimse tarafından kuşatılmaması gerekiyor, çünkü yargı hepimizin ortak güvencesi olmakla birlikte yargı bağımsızlığı konusunda ve yargıç tarafsızlığı konusunda hepimizin duyarlı olması gerekir. Hükümet kanadı bu tarz eleştirilerimizi tepki ile karşılıyor. HSYK yetkilileriyle zaman zaman yaptığımız konuşmalarda işaret ediyoruz; siz

katılmayabilirsiniz ama toplumda böyle bir algı olduğuna göre bu algıyı da dikkate almanız gerekir. Bu eleştirilere de yargının kendisinin kulak vermesi ve dikkate alması ve bu algıyı değiştirmesi gerekir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.