SON DAKİKA!

VİYANA’DA GİRESUN TABELASI ASILMAK ÜZERE

Bir süre önce bir kahvaltı organizasyon ile bir araya gelen Avusturya’da yaşayan Giresunlular Viyana’ya Giresunlular derneği kurulması için bu kez de Pancar Çorbası ve Hamsi partisi düzenleyerek kuruluşu artık prosedürlere kalan derneklerine gelir sağladılar.

pancarcorbasiavusturya

Ahmet Ada önderliğinde kuruluş çalışmaları devam eden Avusturya Giresunlular Derneği yönetici adayları ve kurucu üyeleri ile bir araya gelerek, Pancar Çorbası, Yöresel yemekler ve Mısır Ekmeğinden oluşan menü eşliğinde kuruluşu gerçekleşecek Giresunlular derneğinin temellerini sağlamlaştırdılar.

avusturyagiresundernegiyonetimkurulu

Kurucular kurulunda Ahmet Ada (Kurucu Başkan), Bahattin Safi, Salih Bayram, Avni Özür, Zorbay Bayram, Mürteza Yılmaz, Nedim Tokalak, Bülent Aygün, Murat Yetkin, Mustafa Evrenkaya’dan olacak derneğin artık sadece prosedürleri kaldı.

avusturyahamsi

Bu hafta yapılan etkinliğe Nedim Tokalak, Nazmi Emiroğlu, İhsan Yetkin, Mahmut Tokalak, Mustafa Yılmaz, ve Kanal 7 televizyonu Avusturya günlüğü sunucusu Adil Elmas’ta kaltıdılar.

avusturyagiresunlulardernegi

Önümüzdeki günlerde kuruluşunun açıklanması beklenen Avusturya Giresunlular Derneği bölgede yaşayan hemşerilerimizin seslerini duyurmak üzere çalışmalarına başlayacak.

Haber ve Resimler : Ersen Bayram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.